Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 45/2016
Autor: JAN

Doszło do incydentu w jednym z kościołów rzymskokatolickich w centrum Krakowa. Po porannej mszy ksiądz zaczął obserwować siedzącą w ławie około 50-letnią kobietę. Wydała mu się podejrzana. Okazało się, że ksiądz zna się na ludziach. Obserwowana podeszła do księdza, dała mu w ryj, kopnęła i powaliła na posadzkę. Potem zabrała księdzu brewiarz i uciekła z kościoła. Policja ujęła napastniczkę. To dobrze znana organom ścigania 50-latka, karana ponad 40 razy za kradzieże i rozboje. Uciekłszy z kościoła z brewiarzem, napastniczka porzuciła go w innym kościele w centrum Krakowa. Być może zostanie to uznane przez sąd za okoliczność łagodzącą.

33-letni Dominik M. został skazany na 1,5 roku więzienia za podpalenie w nocy z 5 na 6 kwietnia 2002 r. zabytkowego drewnianego kościoła pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski na Woli Justowskiej w Krakowie. Pożar strawił cały kościół: ołtarz główny i boczny wraz z obrazami, 14 stacji drogi krzyżowej, rzeźby świętych, zabytkowe organy i 3 dzwony. Straty oszacowano na 2,8 mln zł. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy zobowiązał Dominika M., który w chwili podpalenia kościoła miał 19 lat, do częściowego naprawienia szkody i wpłacenia na rzecz parafii 100 tys. zł.

Facebook zablokował konto ks. Markowi Różyckiemu, znanemu z okazywania sympatii dla środowisk narodowych. Ksiądz na-zwał uczestniczki czarnego protestu „głupimi babami”, twierdząc, że nie wyjdą one z piekła. Ks. Różycki jest zdania, że na feministki nie działają ani logiczne, ani moralne argumenty. Wielebny znany jest ze słownych przepychanek na Twitterze z przedstawicielami KOD, m.in. z Mateuszem Kijowskim.

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.