Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

W minionym tygodniu proboszczowie większości parafii w Polsce licytowali się na pomysły związane z walką z Halloween. Najdalej poszedł ks. Tomasz Kancelarczyk z parafii Świętej Rodziny ze Szczecina, który urządził procesję ulicami miasta z ok. stu relikwiami świętych i błogosławionych. Kawałki kości, paznokci, włosów i krwi niesione były na drewnianych wysięgnikach. Czyli przebieranie się dzieciaków czy drążenie dyni jest złe, a bieganie z fragmentami ludzkich ciał jest cacy.

 

Księża egzorcyści diecezji płockiej wydali oświadczenie, w którym piszą, że „Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów” i wiąże się „ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween”. No to teraz, drodzy rodzice, sprawdźcie, czy waszym pociechom na głowie nie wyrosły różki, a z dupy nie wystaje ogonek. I czy są kopytka, też sprawdźcie koniecznie.

 

W Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku odbyło się spotkanie „Rodzina – demografia – płodność. Obawy i nadzieje”. Uczestnikami byli m.in. lekarze. Dr nauk medycznych Magdalena Szymańska z Instytutu Rodziny w Warszawie mówiła o złym oddziaływaniu środków antykoncepcyjnych na organizm. Inicjacja seksualna źle wpływa na postawę moralną. Dokonywanie aborcji kłóci się z etosem lekarskim. Procedurach in vitro stoi w sprzeczności z prawem dziecka do narodzin z jego rodziców. Kto tej kobiecie dał dyplom lekarski, a potem doktorat? Może któryś biskup.

 

Powiatowy Zespół Szpitali z siedzibą w Oleśnicy zatrudnia nie tylko lekarzy, ale także księży, dla których przewidziano 1,5 etatu. Szpital ujawnił, że z jego kasy na wypłaty dla duchownych przeznaczane jest ok. 36 tys. zł. To by oznaczało, że w Oleśnicy księża otrzymują płacę minimalną. Kiedy głodówka księży rezydentów?

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.