Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 44/2015
Autor: JAN

W lokalu komisji wyborczej przy ul. Targowej w Kielcach wisiał krzyż. 52-letni wyborca, który przyszedł zagłosować i który wziął poważnie artykuł konstytucji o neutralności światopoglądowej państwa, poprosił członków komisji o zdjęcie krzyża. Członkowie komisji odmówili. Wyborca zdjął więc sam krzyż i wrzucił go do kosza na śmieci. Członkowie komisji ponownie zawiesili krzyż. W odpowiedzi wyborca zdjął go jeszcze raz i rzucił nim o podłogę. Krzyż rozsypał. Przewodniczący komisji zadzwonił po policję. Z miejsca poinformował, że jego uczucia religijne zostały urażone. Wyborcą ateistą zajął się więc prokurator. 52-latek odmówił składania wyjaśnień. Usłyszał zarzut publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Odpowie też za zakłócanie prac komisji wyborczej, co jest zagrożone grzywną. Przewodniczący komisji i jej członkowie nie poniosą żadnych konsekwencji za prowokowanie i obrażanie wyborcy ateisty.

Z kościoła rzymskokatolickiego przy pl. Jana Pawła II w Zgierzu złodziej ukradł 2-metrowy krzyż wiszący w kruchcie. Uszkodził przy tym wiszącą na nim figurę Chrystusa. Policja odnalazła złodzieja. Okazał się nim 31-letni mężczyzna, dotychczas niekarany. Policja pracuje nad odzyskaniem skradzionego krzyża, a prokurator nad zarzutami, które postawi bezbożnikowi.

Lubelska fundacja Wolność od religii żąda wycofania ze szkół podstawowych podręcznika do klasy III „Od A do Z. Radosne odkrywanie świata”. Zdaniem fundacji, którą zaalarmowali rodzice uczniów, podręcznik ten narzuca dzieciom katolicki światopogląd i wyklucza uczniów niewierzących. W podręczniku można przeczytać, że do wypieczenia chleba niezbędne jest błogosławieństwo boże, rycerz musi brać udział w codziennej mszy, a 24 czerwca świętujemy narodzenie św. Jana Chrzciciela. Poinformowane o sprawie Ministerstwo Edukacji Narodowej podejmie decyzję po przeanalizowaniu treści podręcznika. Jeśli wziąć pod uwagę wyniki ostatnich wyborów, będzie to trwało bardzo długo, a nawet, jak przypuszczamy, przeciągnie się w nieskończoność.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.