Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 43/2015
Autor: JAN

Na rok więzienia w zawiasach skazał sąd ks. Janusza Ś., byłego proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Otorowie pod Szamotułami. Duchowny molestował i rozpijał 17-letniego ministranta. Sprawa wyszła na jaw, gdy do liceum, w którym uczył się nastolatek, dotarł anonimowy list ujawniający charakter jego stosunków z księdzem. Nastolatek przyznał, że często pił z księdzem wódkę na plebanii, ale zaprzeczył, że uległ jego seksualnym propozycjom. Szkoła powiadomiła prokuraturę. Proboszcz nie przyznał się do winy. Złożył jednak wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Sąd w Szamotułach rozpatrzył go pozytywnie i bez rozprawy skazał księdza na rok więzienia w zawieszeniu oraz 5 tys. zł grzywny. W świetle obowiązującego prawa brak przyznania się do winy nie wyklucza skorzystania z dobrowolnego poddania się karze. Wystarczy, że w ocenie sądu wina oskarżonego nie budzi wątpliwości. Tylko że współżycie bez picia z 17-latkiem nie jest karalne. Rok za picie?

Radny Stefan Kowalczuk z komitetu „Dla Krapkowic” wystąpił z propozycją zmiany przepisów regulujących sytuację bezpańskich psów. Według obecnych regulacji psy takie są wyłapywane przez hycla, a następnie umieszczane w schroniskach. Radny chce, by bezdomne psy trzymać w schroniskach miesiąc lub najwyżej dwa, a potem usypiać. Proponuje, aby wnioskować do Sejmu o zmianę prawa. Zdaniem radnego Kowalczuka w uśmiercaniu zdrowych zwierząt nie ma nic złego. – Nie wiem, jak inne religie, ale nasza religia rzymskokatolicka mówi, że zwierzę nie ma duszy – tłumaczy katolik Kowalczuk, który ją niby ma.

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Wydaje mi się, iż radnego katolika Kowalczuka można nazwać zwykłą kur…!

  • A może by tak usypiać arabskich uchodźców? Załóżmy , ze taki po 2 latach siedzenia na socjalu nie podejmie prach i ciach do komory gazowej…. Myśle , ze problem imigracyjny w UE szybko by sie zakończył…