Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 42/2017
Autor:

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Instytut Ks. Piotra Skargi z Krakowa rozsyła po całej Polsce różańce. Tandetne. Różaniec to w tym roku modny gadżet. Wiadomo: 100 lat objawień fatimskich, 300 lat koronacji obrazu z Częstochowy… Nie byłoby się o co czepiać, gdyby nie to, że do przesyłki dołączony jest przekaz pocztowy z cennikiem. Stowarzyszenie proponuje: 50 zł za modlitwę w imieniu darczyńcy, 150 zł – mszę w intencji. Biznes jak biznes. Pomysł nie jest zły. Ciekawe tylko, że przesyłki są adresowane imiennie. Skąd chrześcijanie z Krakowa mają bazę adresową? Pewnie Matka Boska im objawiła.

 

Z kolei Stowarzyszenie Doktryny Chrześcijańskiej z Poznania oferuje darmowy kurs programowania w javie. Lista warunków dyskryminuje jednak wiele osób, które mogłyby być nim zainteresowane. Tylko mężczyźni, tylko do 25. roku życia, posiadanie własnego laptopa i Pisma Świętego.

 

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 ze Świdnicy nikogo nie dyskryminują. Chłopcy i dziewczynki z klas od 0 do VII mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „Maryja jest naszą Królową”. Forma przestrzenna i technika dowolna. Uczniom zerówek w wykonaniu pracy mogą pomagać rodzice. Cel: „Pogłębienie kultu Maryjnego, szczególnie w czasie 100. rocznicy objawień w Fatimie, 300. rocznicy koronacji wizerunku Królowej Polski i w roku koronacji obrazu Matki Bożej Świdnickiej”.

 

Maryja Matka Nieustającej Pomocy została zaangażowana przez wiernych z kościoła Redemptorystów z ul. Zamoyskiego w Krakowie. Wierni modlili się do niej w intencji pozostawienia bezpłatnych miejsc parkingowych w Podgórzu. Władze Krakowa chcą bowiem w Pogórzu rozszerzyć strefę płatnego parkowania. Maryja ma na to nie pozwolić.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.