Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 42/2016
Autor: JAN

Znany z wyjątkowo wstecznych poglądów arcybiskup diecezji warszawsko-praskiej Henryk Hoser błysnął wiedzą z zakresu ginekologii. Publicznie i bez przymusu wygłosił tezę, że przy gwałcie rzadziej zachodzi do zapłodnienia, a to z racji stresu, któremu podlega ofiara. Hosera, który jest przewodniczącym zespołu ekspertów ds. biotycznych KEP wyśmiali eksperci świeccy, określając jego tezę mianem kompletnej bzdury. Poradzili mu też, by przestał się ośmieszać. Znając Hosera jesteśmy pewni, że nie skorzysta z mądrej rady.

Po raz kolejny polscy katolicy będą gościć sławnego cudotwórcę, posiadającego podobno moc uzdrawiania chorych a nawet wskrzeszania zmarłych, księdza Johna Bashobora z Ugandy. Tym razem rekolekcjonista odwiedzi Rzeszów. Wizyta, organizowana przez parafię Świętej Rodziny w Rzeszowie odbędzie się za zgodą i z błogosławieństwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Ksiądz Bashobora składa regularne wizyty w Polsce od roku 2007, kiedy uczestniczył w konferencji Strumienie Światła, zorganizowanej w krakowskich Łagiewnikach pod patronatem kardynała Dziwisza. Był także m.in. w Gdańsku, Lublinie i Krakowie. W roku 2013 był w Warszawie, gdzie na spotkanie z nim, zorganizowane na Stadionie Narodowym pofatygowało się 60 tysięcy osób. W Rzeszowie za możliwość spotkania cudotwórcy chętni muszą wyłożyć od 75 do 110 zł.

W większości polskich miast znajdujących się na trasie „Rzeczpospolita Niewierna”, promującej najnowszą płytę zespołu Behemoth organizowane są protesty Krucjaty Młodych. W Krakowie w proteście uczestniczyło około dwudziestu osób. Żarliwi katolicy odmawiali różaniec przy dźwiękach kobzy i czerwonego sztandaru symbolizującego męczeńska walkę o wiarę. Wywiesili także banner, na którym wyjaśnili, że publiczny różaniec to zadośćuczynienie Bogu i Matce Najświętszej za grzech bluźnierstwa. Protest Krucjaty wywołał ogromne zainteresowanie wśród fanów Behemota i Nergala, którzy licznie robili sobie zdjęcia na tle rozmodlonych młodych katolików.

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.