Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 42/2015
Autor: JAN

Ks. Tomasz Kijowski, były rzecznik prasowy Światowych Dni Młodzieży 2016, zostanie ojcem! Tę szczęśliwą dla księdza wiadomość zmąciła jednoczesna informacja o wszczęciu procedur wydalenia go z zakonu salezjanów i ze stanu kapłańskiego. Ks. Andrzej Gołębiewski, rzecznik prasowy Zgromadzenia Salezjanów w Krakowie, poinformował, że ks. Kijowski przyznał się do ojcostwa dziecka i zamieszkał z młodą kobietą. Dlatego nakazano mu opuścić siedzibę zakonu. Dostał zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji kapłańskich oraz noszenia stroju duchowego. Nieoficjalnie wiadomo, że ks. Kijowski poznał 22-letnią matkę swojego dziecka podczas spotkań duszpasterstwa akademickiego.

Wrze w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gostkowie w gminie Łysomice, gdzie pomocnikiem ks. proboszcza został znany z ekscesów alkoholowych ks. Jan P. W sierpniu tego roku ks. Jan zdobył ogólnopolski rozgłos, odprawiając w stanie głębokiego upojenia alkoholowego mszę i awanturując się przed ołtarzem z dziekanem, który próbował wyprowadzić go z kościoła. Działo się to w parafii św. Mikołaja Biskupa w Papowie Toruńskim, gdzie ks. Jan P. był proboszczem przez 28 lat. Po pijackim wyskoku (który poprzedzało wiele innych) biskup toruński usunął pijaka z parafii, informując zarazem, że uda się on na leczenie. Kuracja była błyskawiczna i bardzo skuteczna, bo po dwóch miesiącach ks. P. powrócił do posługi kapłańskiej, i to w odległym o zaledwie 3 km od Papowa Toruńskiego Gostkowie. – Czy ksiądz biskup sobie kpi? A może ma nas za zupełnych ciemniaków? – pytają parafianie z Gostkowa.

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Po pierwsze: Tak jak Ewangeliccy pastorzy, tak i katoliccy księża powinni mieć prawo do żony. Nie szukaliby może okazji do skoku w bok, a co ważniejsze mam nadzieję – nie molestowaliby dzieci.
    Po drugie: biskup nie szanuje tych co go karmią.