Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
Autor: JAN

Warszawie przybędzie nowa atrakcja klerykalno-turystyczna. Jak informuje Radio Maryja, na placu Zbawiciela przez 7 tygodni będą się modlić katolicy, prawdziwi Polacy najlepszego sortu w intencji prezydenta Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło i jej rządu. Modlący pojawią się na placu z transparentami. Oto treść jednego z nich: „Jako Polacy i Katolicy modlitwą i czynem wspieramy pana prezydenta doktora Andrzeja Dudę, panią premier Beatę Szydło wraz z jej rządem we wszystkich ich działaniach naprawy RP. Bożemu miłosierdziu polecamy »Targowiczan« kwestionujących wyniki demokratycznych wyborów prezydenckich i parlamentarnych 2015 roku”. Jak widać, prawdziwi katolicy, nawet modląc się, nie potrafią powstrzymać się od kłamstwa.

Głęboko w dupie ma ks. Jacek Międlar ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy polecenia przełożonych powstrzymania się od działalności politycznej. Ksiądz, który uczestniczył przed kilku miesiącami w antyimigranckim marszu, gdzie wznosił skandaliczne okrzyki, dał znowu znać o sobie. Tym razem w internecie, gdzie napisał, że Komitety Obrony Demokracji to dziecko Jaruzela, twór postkomunistyczny powstały pod patronatem Jerzego Urbana. „Nie daj się nabrać. Walcz ze współczesną zarazą!” – zaapelował kapłan z parafii na wrocławskim Oporowie. Księdzu nie podoba się także Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą określa mianem hosztaplerki. Ksiądz interesuje się też polityką zagraniczną. Swoim czytelnikom wraz z życzeniami na Nowy Rok wysłał przerobioną mapę Polski, powiększoną o rosyjski Kaliningrad i ukraiński Lwów. Kuria wrocławska po raz kolejny zwróciła się do przełożonych księdza, by ukrócili jego wybryki. Odpowiedzieli, że tym razem prześlą Międlarowi ostateczne ostrzeżenie.

W okresie świąteczno-noworocznym aż 3 parafie w powiecie tarnowskim padły ofiarą bezbożnych złodziei, którzy z plebanii w Łękawce, Lubczy i Swoszowej ukradli ponad 90 tys. zł. Do pierwszej kradzież doszło jeszcze przed Bożym Narodzeniem w Łękawce, gdzie po wyważeniu okna rabusie skradli z kasy parafii 40 tys. zł. Tuż po świętach w Lubczy złodzieje wyłamali zamek w drzwiach i uciekli z 50 tys. zł. Najgorzej powiodło się im w Nowy Rok: włam do plebanii w Swoszowej przyniósł im zaledwie 2 tys. zł. Tarnowska policja zapewnia, że jest na tropie bezbożników.

Na drzwiach bazyliki w Sejnach nieznani sprawcy wymalowali wulgarne napisy pod adresem św. Jana Pawła II. Lokalna prasa nie podała treści wulgaryzmów, to tylko, że obok napisów sprawcy namalowali znak satanistyczny. Niedaleko zniszczonych drzwi bazyliki policjanci znaleźli rozbitą butelkę po alkoholu. Proboszcz sejneńskiej bazyliki poprosił na Facebooku o modlitwę za bezbożników.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.