Motto tygodnia: Opozycja podzielona, a Kaczor ze śmiechu kona.

ico-1
numer 41/2017
Autor:

Odbyła się ogólnopolska, nagłaśniana we wszystkich mediach akcja „Różaniec bez granic” wzdłuż wszystkich granic państwowych Polski. Katolicy mieli otoczyć Polskę kordonem i modlić się. Do granic można było dojechać pociągiem za 1 zł, bo Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz władze PKP postanowiły dołożyć z budżetowych pieniędzy do modłów. Niestety miliona wiernych, jak zakładali organizatorzy, różaniec nie zgromadził. Granice państwa pozostały w wielu miejscach nieszczelne i niechronione.

 

Fundacja Pro Publico z Poznania zaprosiła do uczestnictwa w „Różańcu do Granic” swoich bezdomnych podopiecznych. Zgłosiło się 11 którzy wyruszyli z innymi podstawionym autobusem na granicę polsko-niemiecką. W ciepłym posiedzieli, jeść dostali, pozwiedzali, pytali co dalej?

 

Ponoć aż 10 lat więzienia grozi obywatelowi Świebodzic, który wszedł na plebanię jednej z tamtejszych parafii, wyjął z lodówki jedzenie, z szafki wódkę, usiadł, rozgościł się i zaczął spożywać. A ksiądz co? Za kuszenie gościa wódką tylko kilka „zdrowasiek” ma odklepać i odpuszczone?

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.