Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 41/2018
Autor:

Film „Kler” dzięki reklamie, jaką zrobili mu dobrzy katolicy, obejrzały do tej pory w naszym 38-milionowym kraju ponad 2 miliony widzów. W jednym z kin w Zabrzu wyświetlano go 24 razy dziennie. O sukcesie napisał nawet „New York Times”, trzecia największa gazeta w USA. Amerykański dziennik dziwi się, bo taka frekwencja jest niespodzianką w katolickim kraju, w którym 40 procent społeczeństwa chodzi na niedzielne msze. Nie ma się czemu dziwić. Skoro społeczeństwo katolickie, to wszyscy pobiegli oglądać film o księżach.

 

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zorganizowała w Sejmie spotkanie poświęcone pedofilii. Postulowała powołanie komisji ds. pedofilii w Kościele. Spotkanie odbyło się dzień po opublikowaniu przez Fundację „Nie lękajcie się” – zajmującej się tym problemem – mapy księżowskiej pedofilii i ulicznych marszach pod hasłem „Ręce precz od dzieci”. Jak poinformowały władze fundacji, po opublikowaniu mapy w pierwszym dniu wyświetlono ją 800 tys. razy, a na skrzynkę kontaktową nadeszło ponad 70 sygnałów o księżach pedofilach. Na spotkanie nie przybył nikt z PiS, Kukiz’15, PO, PSL, rządu oraz żaden przedstawiciel Kościoła kat., choć zaproszenie zostało wystosowane do przedstawicieli episkopatu. Kościół woli stawać w prawdzie inaczej.

 

O pedofilii w Kościele w programie Tomasza Lisa w Onecie mówił bp Tadeusz Pieronek. Stwierdził, że biskupi, przynajmniej niektórzy, być może wiedzieli, co to jest pedofilia, ale „tego, jak z tym walczyć, już nie wiedzieli”. Należy współczuć biskupom tego braku wiedzy. Pieronek powiedział także, że przenosiło się takich księży z parafii do parafii, licząc na to, że się poprawią. A ogólnie to Kościół, choć potępia zło, to jednak jest miłosierny dla grzeszników. Pieronek znał także, że to nie Kościół powinien wypłacać odszkodowania ofiarom, bo to nie Kościół jest winny, ale zatrudnieni w nim pedofile.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.