Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 40/2017
Autor:

Archaniołowie uczą nas, jak odróżniać dobro od zła. Ponieważ radni gminy Dydnia (wiocha w diecezji przemyskiej) nie wiedzą, jak to odróżnić, patronem gminy uczynili św. Michała Archanioła. Żeby im podpowiadał.

 

Michał Archanioł, patron parafii we Wrocławiu, był świadkiem niecodziennego wydarzenia. Gdy dwoje młodych ludzi – Paulina i jej brat Dawid – przybyło do proboszcza na plebanię, aby dokonać aktu apostazji, ksiądz wyszedł. Wyszedł, aby wezwać policję, ponieważ stwierdził, że rodzeństwo „awanturuje się”. Zdumienie funkcjonariuszy było dość duże. Pouczyli księdza, że za nieuzasadnione wezwanie policji może dostać mandat.

 

Policja przyjechała też na prośbę wiernych z parafii w Dziewierzewie (diecezja kujawsko-pomorska). Proboszcz zataił przed wiernymi fakt, że zamierza sprzedać parafialne grunty wraz z plebanią. Ci w odpowiedzi nie chcieli go wypuścić z kościoła i zablokowali mu wyjazd. Wezwali policję. Funkcjonariusze nie podjęli interwencji.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze 6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • O Matko, nie no klawe są dogmaty naszej wiary katolickiej, między innymi dot. aniołów, jako takich. Nie dość, że są to jakby ISTOTY nierealne, zmyślone, to na dodatek uczeni w Piśmie stworzyli hierarchię, stąd te różne cherubiny, serafiny, archanioły itd. i każą Ludzieńkom i Narodowi w to wierzyć. Zabawne. Hej !-

  • A po co wycieczki na plebanię i jakieś apostazje.U mnie jak u Ceaușescu ,kiedy usłyszał wyrok: ‚Nie uznaję i chuj!’

  • Apostazja? co to za BULLSHIT. Ja ateista a nieco pozniej antyklerykalem zostalem z wlasnego nieprzymuszonego wyboru w wieku 12-13 lat. Forever and ever. Fuck all religions!!!