Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 40/2016
Autor: JAN

Koszalińska policja zatrzymała 21-letniego mężczyznę, który okradł dwie parafianki modlące się w katedrze. Za pierwszym razem pogrążona w modlitwie kobieta nie zdała sobie sprawy z kradzieży. Kilka dni później inna okradziona parafianka podniosła alarm i rzuciła się w pogoń za złodziejem. Po krótkim pościgu 21-latek został ujęty przez policyjny patrol. Przyznał się do winy i chce odpokutować za grzechy.

Narasta oburzenie Kościoła prawosławnego na zespół smoleński w Prokuraturze Krajowej, który chce ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, m.in. arcybiskupa Mirona, prawosławnego ordynariusza Wojska Polskiego. W rozmowach z prasą dostojnicy Kościoła mówią otwarcie o skandalu, jakim byłoby pojawienie się w klasztorze w Supraślu, gdzie pochowano arcybiskupa, żandarmerii wojskowej, policji i prokuratorów. – Chcą skandalu, to będą go mieli – zapowiada polska Cerkiew.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 39 w Gliwicach podjęła decyzję o późniejszym rozpoczęciu, raz w tygodniu, lekcji szkolnych. Chodzi o to, aby uczniowie zdążyli pójść rano na mszę. Na szczęście zaprotestowali odważnie niektórzy rodzice, którzy są zdania, że podstawówka jest szkołą świecką, a dyrektor nie musi konsultować planu lekcji z proboszczem i dostosowywać go do harmonogramu mszy. W obliczu protestów dyrekcja szkoły wycofała się z decyzji, a proboszcz przeniósł mszę dla uczniów na godziny popołudniowe.

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.