Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
numer 40/2018
Autor:

Dobrze mieć przyjaciół w biedzie. Kościół katolicki takich ma. Biedą jest wejście na ekrany kin filmu Wojciecha Smarzowskiego „Kler”. Przyjaciółmi – przedsiębiorcy z branży futrzarskiej, a dokładnie organizacja Respect Us, którą wspiera finansowo potentat tej branży Szczepan Wójcik. Respect Us rozpoczęła akcję prezentowania za pomocą krótkich filmików sylwetek duchownych, którzy nie są Gajosem, Więckiewiczem i Braciakiem. „Nie mogliśmy dłużej milczeć. Co tydzień będziemy prezentować sylwetki zapomnianych duchownych, którzy pokazywali i nadal pokazują nam, jak żyć. Historia Polski zna tysiące przykładów heroizmu wśród księży Kościoła katolickiego. Byli kapłanami, są naszymi bohaterami. Nie pozwólmy, aby dziś byli obrażani. Nie pozwólmy, aby wobec duchownych stosowana była odpowiedzialność zbiorowa” – oświadczyli twórcy kampanii. Postawa hodowców zwierząt futerkowych podoba się tatce Rydzykowi. Być może spodoba się politykom PiS, którzy wciąż się wahają, czy pozostawić hodowców norek w spokoju, czy rozgonić ich potężną branżę na cztery wiatry.

 

Fundacja Lux Veritatis z Torunia, którą założył tatko Rydzyk, otrzymała w 2017 r. z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości, mającego na celu przeciwdziałanie przestępczości, łącznie 787 tys. zł. Pieniądze wydano m.in. na koncert kolęd w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, transmitowany w ogólnodostępnej telewizji. Ta telewizja to Telewizja Trwam. W tym roku resort Zbigniewa Ziobry ponownie dofinansował Lux Veritatis z tego funduszu. Śpiewanie kolęd, jak wiadomo, znacząco poprawia bezpieczeństwo i zapobiega kradzieżom.

 

Bp Mirosław Milewski przyznał, że w polskim Kościele są księża homoseksualiści. A nie powinno ich być. Bo to według bepe Milewskiego oni są odpowiedzialni za problem pedofilii. Jednak na pytanie, czy w polskim Kościele są biskupi homoseksualiści, Milewski uchylił się od odpowiedzi, twierdząc, że nie ma takiej wiedzy. Bp Milewski powiedział ciekawą rzecz. Według niego w jego diecezji było dziewięciu księży, którzy w ciągu ostatnich dziesięciu lat dopuszczali się „haniebnych czynów” pedofilii. I tylko dwóch zostało usuniętych ze stanu kapłańskiego. Pozostali jakoś się uchowali, choć, jak zaznacza, Milewski nie pracują z nieletnimi.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 • O Matko, zrób cóś Dżordż – zarządź, albo co – żeby na łamach papierowych i wirtualnych Twojego NIE nie było używane wobec o.Rydzyka sformułowanie TATKO, które mnie razi. No bo TATKO, to zdrobniale OJCIEC, mówiąc słowami prawno-urzędniczymi, ale taki PRAWDZIWY, który Ciebie i mnie spłodził i wychował. A jaki z niego i tysięcy księży OJCOWIE, kuervas – chyba, że mają tam cóś na boku – żeby zwracać się do nich per „ojcze”, że nie wspomnę, jak to Kmicic, broniąc Częstochowy, zwraca się do kilkunastoletniego gówniarza-nowicjusza per „ojcaszku”. Przeto proponuję tytułować TEGO klechę: per PAPCIO RYDZYK.
  Hej !-

  • O nie, protestuję – papcio w polskiej świadomości literackiej zarezerwowane jest dla twórcy „Tytusa, Romka o A’Tomka”. Dla mnie to ważniejsze niż ich biblia.

 • Zakon Ojców Pedofilów jest zbyt liczny i pozbycie się ich zdziesiątkowało by szamanów w sutannach.

 • Tajne zgromadzenie pedofiliuszy w polskim kościele jest tak liczne jak jeszcze tajniejsze bractwo denicjotariuszy czasu minionego. Na „Kler” najbardziej mordy rozdarli ci, którzy zobaczyli się na ekranie. Przeraźliwe jest tylko to, że jest ich aż tylu. Kolejnym sukcesem filmu jest podobno znaczący wzrost ilości „powołąń”. W związku z tym rozpatrywane jest udzielenie różnym instytucjom kościelnym wsparcia i dotacji z funduszy na innowacyjność oraz rozwój nowych technologii. W ich ramach ma zostać opracowany gumowosylikonowy mobilny model ministranta/oazowicza(ki) na którym seminarzyści będą mogli dogłębnie ćwiczyć celebrację. Oczywiście tylko po to aby poznać bezmiar grzechu.

 • Biskup tęczowy odprawia mszę, która nie jest święta, ponieważ zamiast Jezusa ma diabła w sercu Udziela sakramentów, które są nieważne. Z tego wynika, że największy łajdak w kościele stoi przy ołtarzu. Od 2000 lat fundamentem Kościoła są pedofile i homoseksualiści Bez nich Kościół nie może istnieć.

 • A co im bieda zrobi ? Idą do armii. Dostają awansem minimum majora. Po kilkunastu latach wojskowa emerytura, Żyć, nie umierać. A zwykły wojak, aby zostać majorem, musi walić obcasami latami.

 • Nie mam nic przeciwko temu aby księża gwałcili biskupów. Ale jestem przeciwko gwałceniu naszych dzieci przez biskupów świntuchów

  • Dobre!
   Popieram, a nawet proponuję nowelizację Kodeksu Karnego: nie podlegają karze gwałty mające miejsce pomiędzy wyświęconymi kapłanami Kościoła Katolickiego