Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
Autor:

Ciąg limuzyn przejeżdżających ulicami Andrychowa. Tak, to wicepremier (niegdyś premier) Beata Szydło przybyła do tutejszej parafii św. Macieja na „kolędowanie” z miejscowymi strukturami PiS. Opłatek, śledzik, etc. Do Wadowic nie dotarła – wysłała list. Ma się pojawić w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dopieszcza partyjne struktury, posługując się pretekstem katolickiego obyczaju. Szydło ma nieustające zaproszenie na kolędę w naszej redakcji przy ul. Poznańskiej w Warszawie. Przybądź do nas po kolędzie. Jak to będzie, co to będzie? Z opłatkiem może być krucho, ale wódeczka się znajdzie.

 

Proboszcz kościoła pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Miedźnie (województwo śląskie) ks. Andrzej Banaszek ma obyczaj czytania podczas niedzielnych mszy nazwisk osób, które przyjęły tzw. kolędę oraz kwot, które znalazł w kopercie. Taka presyjka na opornych i sknerusów…

 

Wielka Poselska Orkiestra Pomocy Rydzykowi. Prawie 70 parlamentarzystów udostępni pracowników swoich biur poselskich i asystentów do pomocy w wypełnianiu zeznań podatkowych PIT. Chodzi o to, aby nikt z sympatyków Radia Maryja i Telewizji Trwam, rozliczając się z fiskusem, nie popełnił błędu i przekierował swój podatek tam, gdzie trzeba, czyli na wielkie dzieła redemptorysty. Do wybranych biur poselskich można przynosić dokumenty albo przyprowadzić dziadków. Poselski asystent siądzie do wypełniania zeznania PIT i pomoże przebrnąć przez formularze. Ojciec Tadeusz liczy na jakieś 5 mln zł z tej akcji.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.