Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 39/2017
Autor:

Górale z Zakopanego wiozą wykonaną w Gdańsku monstrancję przedstawiającą Maryję obleczoną w słońce z zatopionymi w niej grudkami ziemi z Księżyca do Fatimy w Portugalii. Swoją drogą czy ktoś się rzuci na wykonanie monstrancji przedstawiającą Maryję obleczoną w księżyc z umieszczonym w niej pojemniczkiem z cząsteczkami gazu ze słońca?

 

Zakończyła się w Krakowie międzynarodowa konferencja naukowców z Polski i uczonych z Chile (kraj w Ameryce Południowej) na temat przyczyn sekularyzacji Kościoła katolickiego w Europie. To przyczyny zewnętrzne, polityczne – ustalili uczeni. Belki w oku Kościoła w sprawach postępującego zeświecczenia społeczeństw nie znajdując.

 

Z kolei w katedrze drohiczyńskiej z okazji Dnia Pastoralnyego wystąpił z odczytem ks. dr hab. Andrzej Kobyliński. Według niego wcale nie mamy w Kościele do czynienia ze zjawiskiem sekularyzacji, wręcz odwrotnie – z desekularyzajcą, czyli rozwijaniem się życia religijnego. Z wystąpienia ks. dr hab. Kobylińskiego wynika jednak, że desekularyzacja jest równie niedobra, jak sekularyzacja. Bo nad nowymi ruchami i tendencjami religijnymi instytucje Kościoła katolickiego nie za bardzo panują. Czyli wierzyć należy tylko w jednym miejscu.

 

W parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach (diecezja krakowska) odbyła się konferencja „Biblia o finansach”. Uczestnicy dowiedzieli się ze świadectwa wygłoszonego przez Stanisława Kutyłę, jak dostać awans i jak najwyższą podwyżkę. Wystarczy obiecać z tej przyszłej podwyżki „dziesięcinę”, czyli 10 proc. Panu Bogu. Np. w postaci wpłat na jakąś instytucję kościelną. I załatwione. Ciekawe, czy po przeczytaniu tej wieści koledzy z redakcji „NIE” zaczną się masowo modlić – i co na to Urban i jego budżet.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.