Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 39/2018
Autor:

Tatko Tadeusz Rydzyk bujnął się do Kanady. Odwiedził Toronto, Vancouver, Winnipeg oraz Calgary. W Calgary wygłosił specjalny wykład, na który organizatorzy sprzedawali bilety w cenie 30 dolarów kanadyjskich, czyli ok. 80 zł polskich. Nie jest to drogo przyznacie sami. W Warszawie, w Teatrze Narodowym bilet na monodram Janusza Gajosa „Masz za miasto Arras” kosztuje aż 110 zł. Podczas tournée Rydzyka po Kanadzie były wicepremier tego kraju Thomas A. Lukaszuk powiedział dziennikarzom BBC Kanada, że „ojciec Rydzyk stał się popularny z niewłaściwych powodów. Przeciwstawia się małżeństwom homoseksualnym i ma bardzo silne poglądy na temat roli Żydów w polityce. Jego poglądy są tak ekstremalne, że uzasadniają papieską interwencję”. To Gajos ma jednak lepsze recenzje.

 

Oczywiście ta antypolska wypowiedź Lukaszuka nie mogła się spotkać z milczeniem patriotycznych i katolickich środowisk. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do Prokuratora Generalnego w sprawie znieważenia Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka. Zwrócono się także do ministra spraw zagranicznych. „Powinniśmy się domagać sprawiedliwości, bo jeżeli będziemy tylko machali rękami, to ta spirala nienawiści będzie się coraz bardziej rozkręcała” – powiedział przewodniczący komitetu, Ryszard Nowak. Na czym miałaby polegać ta sprawiedliwość w tym przypadku nie doprecyzował. Zapewne na deportacji byłego wicepremiera Kanady do nas, postawienia go przed sądem i skazania przynajmmniej na sto godzin prac społecznych. I faktycznie. Przydałoby się to. Idzie jesień, potrzebny ktoś do grabienia liści.

 

W Ostrołęce władze miasta zakazały wyświetlania najgoręcej oczekiwanego filmu „Kler” Wojciecha Smarzewskiego. W Ostrołęce, która liczy 52 tys. mieszkańców jest jedno kino, za to sześć katolickich kościołów. Kino prowadzi Ostrołęckie Centrum Kultury, jednostka samorządowa podległa prezydentowi miasta Januszowi Kotowskiemu. Kotowski wie co robi, bo jest absolwentem teologii na Akademii Teologii Katolickiej i członkiem PiS. Wcześniej pracował m.in. jako katecheta. Mieszkańcy protestują wobec tej decyzji, ale oni to sobie mogą…

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Przeciwstawianie się małżeństwom homoseksualnym „uzasadnia papieską interwencję”? : ) Były kanadyjski wicepremier mógłby się zapoznać z oficjalnymi zapatrywaniami KK na ten temat, bo o stanowisku papieża wie najwryaźniej tyle, co papież o byłym kanadyjskim wicepremierze.

  • Państwo PIS to przecież Klechistan. Nic więc dziwnego, że takie państwo wyznaniowe „honoruje” na różne sposoby kastę szamanów w sutannach.

  • Obecna Polska to takie tereny gdzie grasuja z czarnej dupy wyrwane Ryszardy Nowaki i to normalka. Shame on you, wolaks.

  • Rydzyk, z zawodu zakonnik czyli biedak, popiernicza sobie na wycieczki po świecie i jeszcze zgarnia kasę za takie tournee. Myślę, że czas odebrać czarnym monopol na Jezusa. Jest szansa, że ta sama religia, ale bez opłat i celibatu ma szansę tego dokonać. Robię nabór na papieża, ktoś chętny?