Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 38/2017
Autor:

Podczas wydarzenia „Różaniec do granic” cała Polska ma zostać otoczona wzdłuż granic wiernymi, którzy będą klepać modlitwy. Archidiecezja Gdańska, której szefuje Leszek Sławoj Głódź, organizuje też „Różaniec do granic” dla dzieci. Najmłodsi z różańcami mają stanąć wzdłuż granicy na Westerplatte. – Tu rozpętało się chyba największe piekło XX wieku, to właśnie na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. To będzie znak – modlitwa niewinnych dzieci jest jak światło, które rozświetla mrok – mówi jeden z organizatorów. Z tym światłem jest trochę inaczej. To nie dzieci rozświetlają mrok, to Daniel Objatek, prezes Grupy Energa, dostarczyciel nie tylko prądu dla połowy Polski, ale także mecenas i sponsor tej kościelnej imprezy. No ale czy były wójt Pcimia (to nie żart) mógłby odmówić prośbie Głodzia?

 

W Łodzi dzieci są namawiane do akcji „Różaniec dla Rysia”. Nie chodzi jednak o rysia z łódzkiego zoo, ale o nowego metropolitę łódzkiego abp. Grzegorza Rysia. Przed wejściem do kościoła pw. Świętej Rodziny każde dziecko wyciąga los z dniem tygodnia, w którym ma się za Rysia modlić. Po wyciągnięciu losu na dłoniach maluchów malowane są litery „RR”. Szkoda, że organizatorzy nie pomyśleli o nalepkach podobnych do rozdawanych małym pacjentom przez lekarzy – „Dzielny katolik”.

 

Dzielni katolicy są w Poznaniu. Zamiast znaczyć się na rękach, postanowili wyjść na ulice, aby skonfrontować się z homoseksualistami. 23 września w Poznaniu odbędzie się zorganizowany przez środowiska LGTB „Poznań Pride Week” oraz „Marsz Równości”, który przejdzie ulicami miasta. Katolicy w tym samym czasie postanowili przejść ulicami miasta w ramach eventu pod nazwą „Poznań Prayer Week”. Będziemy mieli więc konfrontację „dumy” z „modlitwą”.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.