Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 38/2018
Autor:

Ponieważ dotychczasowe rozmaite programy leczenia niepłodności nie spełniają pokładanych w nich stuprocentowych nadziei, pojawił się program, który taką nadzieję daje. To pasek św. Dominika. Ten pasek to długa na 150 cm biała wstążka z wypisanymi po łacinie początkowymi słowami modlitwy „O spem miram” („O nadziejo przedziwna”). Wszystkie kobiety pragnące zajść w ciążę powinny stale nosić przy sobie pasek i regularnie odmawiać modlitwę. Pasek św. Dominika nie tylko ułatwia poczęcie, ale chroni przed komplikacjami w trakcie ciąży i powoduje, że dziecko urodzi się zdrowe. Paska jeszcze nie rozprowadzają apteki. Aby otrzymać pasek, należy się skontaktować z siostrami dominikankami z Gródka. Nie mamy informacji, czy pasek pomógł zakonnicom w problemie niepłodności.

 

W Szkole Podstawowej nr 85 w Warszawie w planie lekcji na poranną godzinę – 7.10 – zaplanowano lekcję religii. Zapewne dlatego, aby te dzieci, które nie chcą uczęszczać, mogły przyjść do szkoły później. Jakież było zdziwienie dzieciaków, a potem dyrekcji szkoły i rodziców, gdy zakonnica mająca prowadzić katechezę nie przyszła. Wyjaśniła, że zakonnice to się o siódmej modlą, a nie uczą religii. Nie pomogły prośby, błagania ani argumenty. Dyrekcja szkoły musiała plan ułożyć na nowo – tak, aby religię zmieścić w późniejszych godzinach.

 

Uczniowie trzech klas podstawówki z podwrocławskich Kobierzyc zostali pozbawieni obiadu szkolnego. Powód? Katechetka postanowiła zorganizować lekcję religii w kościele i zabrała dzieciaki na wycieczkę do Pana Boga.

 

Na cmentarzu w Gowidlinie otwarta trumna z nieboszczykiem w środku stanęła przy bramie na cmentarz. Proboszcz, ks. Leszek Knut, nie zgodził się na wniesienie jej do kaplicy, bo zmarły za życia nie chodził do kościoła i nie przyjmował kolędy. Możemy zanucić: „Księdza do mnie nie wołajcie, niech nie robi zbędnych szop, tylko ty mi, przyjacielu, spirytusem głowę skrop”.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • „Księdza do mnie nie wołajcie, niech nie robi zbędnych szop, tylko ty mi, przyjacielu, spirytusem głowę skrop”
    Mnie mają spalić. Bez żadnych kościelnych szopek.
    Jestem już stara,ale chciałabym doczekać czasu, kiedy to czarne tałatajstwo pójdzie precz.