Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 37/2017
Autor:

Instytut na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”, związany ze talibokatolickim Stowarzyszeniem im. Piotra Skargi, opublikował raport „Obywatele dla demokracji. Ocena prawidłowości środków mechanizmu finansowego EOG (tzw. funduszy norweskich)”. Według „Ordo Iuris” dotychczasowe wydatkowanie środków norweskich dyskryminuje: małżeństwa, rodziny wielodzietne, „osoby w prenatalnej fazie rozwoju”, „praktykujących chrześcijan” i mniejsze ośrodki – a wspiera „niebezpiecznie dla porządku konstytucyjnego mniejszości seksualne i „Warszawę”. Zarzuty mają dyskredytować Fundację im. Batorego, która zawiaduje funduszami. Mają głowy na karku w tym „Ordo Iuris”. Chcą w prosty sposób wymóc na rządzie PiS, aby środkami od Norwegów dysponowali inni operatorzy. Np. „Ordo Iuris”.

 

Bp Jan Tyrawa dokonał pierwszej w historii diecezji bydgoskiej konsekracji wdowy. Do konsekracji można dopuszczać wdowy, które ważnie zawarły sakrament małżeństwa, nie żyły w związku niesakramentalnym, według ogólnej opinii przez swój wiek, roztropność i obyczaje dają zapewnienie, że wytrwają w życiu czystym oraz poświęconym służbie Kościołowi i bliźnim oraz zostały dopuszczone do konsekracji przez biskupa diecezjalnego. Krótko mówiąc – za stare na bzykanko.

 

W listopadzie zeszłego roku powstała Krajowa Administracja Skarbowa. Głównym zadaniem KAS jest walka z wyłudzeniami podatku VAT. Aby walka szła sprawniej, ks. ppłk Mariusz Tołwiński, proboszcz katedry polowej w Warszawie, wręczył skarbowcom poświęcony sztandar, a ks. podinsp. Marian Midura, kapelan KAS, zauważył, że „kto nie służy ojczyźnie z honorem i godnością, ten nie cofnie się przed zdradą, aferami i łamaniem prawa. KAS stoi na straży bezpieczeństwa finansowego naszego kraju i jego społeczeństwa, czyli każdego z nas. Stoi na straży wartości, dla których warto żyć i które wprowadzają ład w życie każdego człowieka”. Na straży w czasie mszy stał wicepremier i minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.