Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 37/2016
Autor: JAN

Wikary jednej z parafii w Suwałkach wysyłał SMS-y do atrakcyjnej 40-letniej mieszkanki Grajewa, a także do jej małżonka. Mężowi sugerował, aby natychmiast wystąpił o rozwód, bo jego żona, jak utrzymywał, już go nie kocha. Dostał za to po ryju. Do pobicia doszło w centrum Suwałk wieczorem po mszy. Wikary z ogólnymi obrażeniami i podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa trafił do szpitala. O napadzie plotkuje całe miasto. Z nieoficjalnych ustaleń wiadomo, że napad na księdza zorganizowała 40-latka, która przyjechała do Suwałk w towarzystwie byłego księdza, nastoletniego znajomego i dorosłego kolegi-osiłka. Panowie napadli na księdza i ukradli mu telefon komórkowy, aby wykasować numer do kobiety, którą duchowny miał podobno nękać. Zabrali mu też portfel. Wszyscy napastnicy zostali zatrzymani przez policję. Nastolatek czeka w schronisku na decyzję sądu ds. nieletnich. Kolega kobiety wpłacił 20 tys. zł kaucji, a były ksiądz, który początkowo wyjechał zagranicę, sam zgłosił się na policję. Wszyscy odpowiedzą za napad rabunkowy. – Tak brutalnego ataku na duchownego w naszym regionie jeszcze nie było – komentuje ks. Marcin Maczan, kanclerz kurii ełckiej.

Księża z parafii pw. Chrystusa Króla w Jaśle wpadli na pomysł wzniesienia pomnika ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. Pomnik zostanie wybudowany podobno w całości ze składek parafian. Będzie 3 razy mniejszy niż Chrystus ze Świebodzina, ale – tak jak on – będzie wzorowany na słynnym pomniku Jezusa Chrystusa z Rio de Janeiro. 13-metrowy pomnik stanie na działce o powierzchni 800 mkw. użyczonej przez bogobojnych radnych Jasła.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • „Tak brutalnego ataku na duchownego w naszym regionie jeszcze nie było – komentuje ks. Marcin Maczan, kanclerz kurii ełckiej.” To może być przełom w postrzeganiu katabasów. Być może z iskry rozgorzeje płomień i rozleje się rseroką pożogą po całej Polsce. Godne to by było i Sprawiedliwe 😉