Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
numer 37/2018
Autor:

W Krakowie nowa atrakcja turystyczna. W każdy drugi piątek miesiąca na Rynku Głównym odmawiany jest tzw. publiczny różaniec w intencji odnowy moralnej narodu polskiego. Rynek wokół krakowskich sukiennic jest bardzo duży, pomieści więc wszystkich: Mickiewicza, kwiaciarki, dorożki, gołębie i modlących się. Selfie z różańcem dozwolone.

 

Pomnik Chrystusa Króla na wzór tego z Rio de Janeiro ma powstać w Jaśle. Koszt szacowany jest na 100 tys. zł. Pomnik ma mieć 13 m wysokości. Figura Chrystusa ma mieć 3 m, reszta to cokół, na którym stanie. Miasto użyczyło parafii Chrystusa Króla działkę, na której ma stanąć pomnik, i udzieliło pozwolenia na budowę. Ale to wszystko mało. Brakuje kasy. Burmistrzu Jasła, do dzieła, bo prędzej wielbłąd przez ucho igielne przejdzie niż ty, jak poskąpisz.

 

Kościelna fundacja SMS z Nieba z Koszalina, zawiadowana przez ks. Rafała Jarosiewicza, wpadła na pomysł wypożyczenia od Tatrzańskiego Parku Narodowego krzyża z Giewontu. Krzyż miałby zostać zdemontowany, przewieziony do Warszawy i stanąć na płycie Stadionu Narodowego w trakcie modlitewnego spotkania „Stadion Młodych”, które organizuje fundacja. Dyrektor TPN Szymon Ziobrowski okazał się zachowawczy. Odpisał fundacji, że „krzyż trzeba by wypożyczyć razem z Giewontem”. Panie Dyrektorze, a czemu nie?

 

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski wystąpił w Telewizji Trwam. Żadna to sensacja, bo środowisko Ziobry jest związane z ojcem Rydzykiem od lat. Prokurator Święczkowski, występując na żywo, poprosił o modlitwę w sprawie reform w wymiarze sprawiedliwości. Eee… Niepotrzebnie angażować Pana Bozię w coś, z czym PiS radzi sobie znakomicie.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Te wszystkie pomniki powstają jak grzyby po deszczu w siermiężnej Polsce B. To jakaś epidemia, czy przypadłość umysłowa? Tworki czekają!

  • Za czasów komuny smialismy sie, ze w Zw. Radzieckim istnieje przemysl pomnikowy produkujacy pomniki Lenina. A teraz w naszym kraju co jest? Ano – to samo. Przemysl pomnikowy, tylko, ze produkujacy pomniki smolenskie i L. Kaczynskiego. Branza ta zyje dobrze z rzadów PiS-u i jego wazeliniarzy. I w ten sposób spora grupa wyborców bedzie glosowala na jedyna sluszna partie. Bo z jej zamówien zyje. Oczywiscie oprócz beneficjentów pincet plus i tysiecy misiewiczów z rodzinami.