Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 36/2017
Autor:

Na Jasnej Górze z okazji dożynek przemawiał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Zauważył, że dopłaty dla rolników w takich krajach jak Holandia i Dania wynoszą ok. 400 euro do hektara, a u nas mniej – ok. 207 euro. Abepe uznał tę oczywistą niesprawiedliwość za „niezbyt radosną”. „Jednak” – mówił kaznodzieja – „rolnicy nie powinni stracić wiary w pomoc bożą, bo Ojciec niebieski wie, czego każdy z nas potrzebuje”. Widocznie Ojciec niebieski uznał, że polski rolnik nie potrzebuje zbyt dużej dopłaty.

 

Na wzgórze jasnogórskie przybyła też I Ogólnopolska Pielgrzymka Przedstawicieli Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wiesława Kowalska, jedna z animatorek pielgrzymki, wyznała KAI, że Duchowa Adopcja chce obrony życia nie tylko poprzez całkowity zakaz aborcji, ale także poprzez zakaz stosowania procedury in vitro oraz antykoncepcji, bo środki antykoncepcyjne też służą zabijaniu. Bp Jan Wątroba, przewodniczący Rady Episkopatu ds. Rodziny, wezwał pielgrzymów Duchowej Adopcji do zaangażowania się w zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem zakazującym aborcji. I wyraził nadzieję, że tym razem musi się udać.

 

Fundacja Życie i Rodzina, której aktywistką jest m.in. Kaja Godek, zamieściła w internecie petycję „Zakaz wypowiedzi dla o. Pawła Gużyńskiego OP”. Dominikanin w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” śmiał stwierdzić, że jest przeciwny jakimkolwiek zmianom obecnego prawa antyaborcyjnego w Polsce. Skrytykował też inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”, do której zachęcał bp Wątroba. To całkiem naturalne: jeśli ktoś uważa inaczej niż my, powinien zamknąć japę.

 

Proboszcz Robert Mayer z pomorskiego Kostkowa nie musi zamykać japy. Jednej z parafianek zachciało się katolickiego pogrzebu ojca, ale wikary przepędził karawan z trumną. Według proboszcza Mayera zmarły był pijakiem i rzadko bywał w kościele. I że będzie to nauczka dla innych. Np. dla zakonnika Gużyńskiego.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.