Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 36/2016
Autor: JAN

Budująca wiadomość nadeszła z Łodzi. Zamieszka w niej Nurair Iskandar, 26-letni uchodźca z Syrii. W oczekiwaniu na rozpatrzenie wniosku o nadanie statusu uchodźcy sprytny Syryjczyk udał się na pielgrzymkę na Jasną Górę. W czasie pielgrzymki jałmużnik papieski bepe Konrad Krajewski poinformował, że w czasie oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o nadanie statusu uchodźcy, co może potrwać co najmniej pół roku, czynsz za mieszkanie dla Syryjczyka pokryje papież Franciszek.

Bezbożnicy potrafią ukraść wszystko. W miejscowości Lasówka w powiecie kłodzkim skradziono kamienną figurę Matki Boskiej. Rzeźba miała ponad 130 lat. Parafianie z Lasówki wyznaczyli 1500 zł nagrody za informację, która pomoże w odnalezieniu figurki bądź ustalenia, kto jest sprawcą kradzieży. 1000 zł dołożyła także fundacja Joanny Lamparskiej na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego „Projekt Historia”.

„Stopień udziału naszej młodzieży w wydarzeniach tzw. Dni w Diecezji winien budzić duszpasterski niepokój” – napisał w liście pasterskim metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal. Nawiązując do niedawnych Światowych Dni Młodzieży, arcybiskup wyraził przypuszczenie, że młodzież nie do końca skorzystała z okazji do wspólnej modlitwy i radości z młodzieżą przybyłą z odległych krajów. Zapowiedział w związku z tym podjęcie nowych wysiłków duszpasterskich. Cieszy postawa młodzieży przemyskiej, która najwyraźniej nie przejmuje się słowami duszpasterza.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.