Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 36/2015
Autor: JAN

Kolejny skandal o podłożu seksualnym w polskim Kościele. Tym razem padło na parafię w Dąbrowie nad Czarną w powiecie piotrowskim. 20-letnia parafianka złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez księdza, w którego parafii wykonywała dorywcze prace. 20-latka twierdzi, że ksiądz ją molestował. Nie wiadomo, jak daleko się posunął, w każdym razie Prokuratura Rejonowa w Opocznie wszczęła śledztwo w sprawie molestowania młodej kobiety przez duchownego. Podobno ksiądz miał doprowadzić 20-latkę do tzw. innej czynności seksualnej.

Na parkingu przy jednym z kościołów w Sosnowcu doszło do stłuczki. 73-letnia rzymska katoliczka uderzyła samochodem w inne auto. Zaprzeczyła jednak, by doprowadziła do zderzenia i spokojnie udała się na nabożeństwo. W tej sytuacji właścicielka rozbitego auta wezwała przed kościół policjantów. Policjanci poczekali na zakończenie mszy, po czym odebrali 73-latce prawo jazdy, bo okazało się, że parafianka ma ponad promil. Odpowie za spowodowanie kolizji pod wpływem i oddalenie się z miejsca zdarzenia. Prawdopodobnie proboszcz wymierzy jej pokutę za udział w mszy w stanie nietrzeźwym.

Potwierdzają się opinie o trudnej sytuacji finansowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. KUL wystawił na sprzedaż 4 nieruchomości. Wśród nich są m. in. ponad 100-metrowe mieszkanie i dom w śródmieściu. Oferta dotyczy w szczególności obiektów oddalonych od kampusów studenckich oraz wymagających dużych nakładów finansowych. – Planujemy uzyskać ceny rynkowe, adekwatne do wartości nieruchomości – informuje zastępca dyrektora administracyjnego KUL. Uczelnia chce też sprzedać mieszkanie na warszawskim Mokotowie i liczącą blisko 10 tys. mkw. działkę z domem wielorodzinnym w Wiązownej pod Otwockiem. KUL nie zdradza, jakie kwoty zamierza pozyskać w wyniku sprzedaży tych nieruchomości.

W sprzedaży internetowej pojawiła się karta „Wezwij księdza”. Na plastikowej karcie zawarta jest informacja, że jej właściciel jest katolikiem i w razie zagrożenia życia prosi o wezwanie karetki oraz o modlitwę. Karta w promocji kosztuje 4,99 zł; z przesyłką w najtańszej opcji niemal 10 zł.

 

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Czy to nie jest przekręt kleru,bo dostając od nas za 1% wartości po jakim czasie sprzedają z zyskiem ponad 100%.Jezus chyba urwie się w końcu z krzyża na pazerność kleru.