Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 36/2018
Autor:

W Tuligłowach (województwo podkarpackie) lada dzień dojdzie do odsłonięcia 25-metrowego krzyża i 32-metrowego masztu, na którym zawiśnie flaga Polski. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest miejscowy proboszcz Mariusz Marciniec. Nie udało mu się zebrać wystarczającej kasy wśród parafian. Ale od czego są spółki skarbu państwa. W sukurs pospieszyła Polska Grupa Energetyczna. Odsłonięcie krzyża zaszczyci obecnością marszałek Sejmu Kuchciński.

 

Krzyż w Tuligłowach jest wyższy niż krzyż na Giewoncie. W Tatrach konstrukcja jest wysoka na 17,5 m, z czego 2,5 są wkopane w skały. Właśnie dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski pochwalił się w radiu RMF FM, że wpłynęła doń prośba o… wypożyczenie krzyża pewnej fundacji kościelnej. Fundacja chciała wypożyczyć krzyż na imprezę związaną z obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Dyrektor Tatrzańskiego Parku nie ujawnił, jaka to fundacja. A gdyby tak na placu Piłsudskiego w Warszawie przy pomniku smoleńskim spotkali się 11 listopada krzyż z Giewontu, krzyż z Tuligłów i Jezus ze Świebodzina? To dopiero byłby wyczyn godny stulecia.

 

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach pozostaje bez dyrektora. Burmistrz Wadowic Mateusz Kalinowski sprzeciwił się bowiem dalszemu pełnieniu funkcji przez dotychczasowego dyrektora ks. Jacka Pietruszkę. Ksiądz jest dla burmistrza kłopotliwym współpracownikiem – po prostu go olewa. Nie stawia się na podpisywanie dokumentów, nie odbiera od burmistrza telefonów. Według burmistrza na czele muzeum powinna stać przede wszystkim osoba kompetentna, niekoniecznie ksiądz. Zapewne Kościół uważa, że na czele Wadowic powinien stać ktoś inny niż obecny burmistrz. Wybory samorządowe niedługo…

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Co to jest w porównaniu z 19 km mostem, który Pan Prezydent Putin zbudował do Krymu !!! I już działa !!!

  • Ostatnio w Polsce zredukowano poradnie psychiatryczne. Ale leczenie alkoholików pozostawiono. I jak tu leczyć zaburzenia psychiczne ? Alkoholik niby jest leczony i dostaje stała zapomogę z MOPS. A do czego służy tak wysoki krzyż ? Do nieba można podobno dostać się za zasługi doczesne.Ale z pobudowanie krzyża ? To Pan Prezydent Rosji bez protekcji, w przyszłości, powinien być w raju. On zbudował, jedyny w świecie, 19 kilometrowy most przez głębokie morze do Krymu. I już działa i służy ludziom. Sława Panu Prezydentowi Rosji Putinowi !!! Sława Rosii !!!

  • A czy dałoby się powiesić Jezusa ze Świebodzina na krzyżu z Tuligłowow ?