Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 35/2015
Autor: JAN

Przyłapany na piciu w miejscu publicznym 50-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego nie chciał zapłacić mandatu. Schował się na placu przy kościele i pił dalej. W pewnej chwili zdenerwowała go blisko metrowa figura Chrystusa stojąca przed świątynią. Niewiele myśląc, złamał ją na pół. Odpowie teraz za zniszczenie mienia i obrazę uczuć religijnych. Chce dobrowolnie poddać się karze 10 miesięcy więzienia.

Straż miejska w Częstochowie przeprowadza bilans tzw. szczytu pielgrzymkowego, czyli okresu od 11 do 15 sierpnia. Strażnicy interweniowali ponad 1000 razy. W większości interwencje dotyczyły osób zanieczyszczających miejsca publiczne i spożywających alkohol w miejscach zabronionych. Niektórzy z przybyszów łamali przepisy z zakresu obyczajności publicznej, wyżywali się na urządzeniach użytku publicznego albo po prostu zakłócali porządek. Strażnicy 91 osób umieścili w Ośrodku Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi.

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    • Fałszywy Mosze! Bedący zapewne tym tak zwanym „prawdziwym Polakiem czytaj. PISlakiem”. Naucz się pisać po polsku: zesrać to się można w kajucie, A zrobić coś (np. spacerować) to „na kirkucie”! Chociaż podejrzewam, że nie wiesz nawet co to znaczy ów Kirkut!