Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 33/2018
Autor:

Znany z radykalizmu katolickiego poseł Marek Jurek wraz z prawnikami z równie radykalnego Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris przygotował projekt czegoś, co nazwał „Konwencją praw rodziny”. Ma to być odpowiedź na „niszczycielską” – ratyfikowaną przez Polskę – konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Ultrakatolicy przekonują rządzące PiS, aby wystąpiło z krucjatą przeciwko edukacji seksualnej, prawom LGBT, za karaniem aborcji, za „oknami życia” i ochroną biologicznej rodziny za wszelką cenę i bez względu na skutki. Jurek wyraził nadzieję, że „dokument stanie się oficjalnym stanowiskiem Rzeczpospolitej, bo Polska musi mieć klarowny przekaz na forum międzynarodowym, wyrażający wartości, których bronimy”. Zaczął już wydeptywać ścieżki do ministrów i wpływowych polityków PiS. Nawet gdyby projekt został doprowadzony do realizacji i ogłoszony Europie, słabo widzimy zachwyt innych państw. Raczej zabiją nas śmiechem.

 

W Warszawie odbył się pogrzeb artystki Olgi Jackowskiej. Przy tej okazji dał się poznać proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach na Dolnym Śląsku ks. Sławomir Marek. Dał się poznać wpisem na Twitterze: „Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec”. Zareagował ks. Wojciech Lemański: „Zamilknij, klecho. Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza. Nie martw się, była i msza w intencji zmarłej, i Salve Regina. Gdybyś miał w sobie odrobinę miłosierdzia – sam byś taką mszę odprawił. A gdybyś miał w głowie choć kilka kropel oleju – milczałbyś w takiej chwili”. Prawicowe portale zawyły, nazywając wpis ks. Lemańskiego „szokującym atakiem”. Cóż, najwyraźniej słowa ks. Marka uznano za głęboką metafizyczną refleksję.

 

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył do prokuratury w Toruniu zawiadomienie w sprawie znieważenia ojca Tadeusza Rydzyka. Znieważyć miał były premier Włodzimierz Cimoszewicz, mówiąc dla jednego z portali internetowych, że współfinansowanie tworzonego przez Rydzyka muzeum „Pamięć i tożsamość” ze środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest skandalem. Prawdziwym skandalem jest krytykowanie Rydzyka.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Ze tenuu fackface Nowakowi, sekciarskiej prostytucie od „zwalczane sekt” nikt jeszcze ryja nie zmasakrowal za to medzenie.
    Jurekowi Markowi to najlepiej wychodzi modlenie sie o deszcz.
    Widze, ze Korze jednak katolstwo nie odpuscilo sie intencjonowalo za jej „dusze”.