Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 32/2016
Autor: JAN

Z okazji dnia św. Krzysztofa – patrona kierowców – w wielu miejscach w Polsce pojawiły się patrole policji drogowej, którym towarzyszyli księża. Łapani na łamaniu przepisów kierowcy nie byli karani mandatami, ale musieli wysłuchać apeli o rozwagę oraz roztropną i bezpieczną jazdę. Nie jesteśmy przekonani, że takie działania są w zgodzie z zasadą neutralności światopoglądowej państwa.

Kilkunastu mieszkańców z ul. Malachitów na os. Podkarczówka w Kielcach procesuje się z parafią św. Wincentego Pallottiego. Chodzi o hałas czyniony przez kościelne kuranty. Mieszkańcy zarzucają parafii stałe i uporczywe zakłócanie ciszy ponad przeciętne normy. Spór trwa już od 2010 r. i nie widać jego końca. Mieszkańcy powołują się m.in. na stanowisko wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska, w którym zakazano montowania urządzeń dźwiękowych na zewnątrz kościoła.

Poseł Robert Winnicki, były prezes Młodzież Wszechpolskiej, skrytykował papieża Franciszka za jego nauczanie w sprawie imigrantów. Podkreślił, że czyni to jako praktykujący katolik. Zdaniem posła pasterze nie powinni prowadzić owiec na rzeź i podkreślił, że zrezygnował z przysługującego mu jako posłowi miejsca na mszy papieskiej. Wcześniej Winnicki powiedział, młodzi katolicy powinni odrzucić „pacyfistyczny nowotwór toczący Kościół”.

 

Wieści na pożytek pasterzy i owieczek czerpiemy z prasy lokalnej.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Zastanawiam się, jak można postulować „działania w zgodzie z zasadą neutralności światopoglądowej państwa”?
    Przecież to jest pojęcie z dawno minionej epoki pokojowego współistnienia.
    Dziś trzeba mobilizować masy do rychłego napadu na Rosję. A jak to zrobić? Najlepiej akcjami, takimi ja te z okazji dnia św. Krzysztofa.