Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 30/2015
Autor: JAN

18-letni Ukrainiec, który przyjechał do Polski na kurs językowy, ukradł 4 czaszki ludzkie z krypty bazyliki Bożego Ciała w Krakowie. Dwie wyrzucił na zewnątrz przez okienko. Uciekając, utknął z pozostałymi, które miał pod kurtką, w otworze wentylacyjnym. Uwolnili go z opresji policjanci i strażacy. Ukrainiec twierdzi, że poszukiwał w krypcie swoich przodków. W akcji pomagała mu 18-letnia Ukrainka.

Jak czarownice na Łysej Górze, tak egzorcyści zbierają się na Jasnej Górze w Częstochowie. W tym roku na spotkanie, na którym dyskutowali o sposobach wypędzania Szatana z opętanych, przybyło ich 330 z 29 krajów, przede wszystkim z Europy. Egzorcyści są zgodni co do tego, że zapotrzebowanie na ich usługi ciągle rośnie. Przypisują to rozwojowi ruchów i praktyk nurtu New Age. Deklarują nieustanną gotowość do walki ze Złym i zapewniają, że mają sprawdzone sposoby uwalniania opętanych. Są także zdania, że liczba upadłych aniołów, które opętują ludzi, nie spada. Starają się wyjaśnić przyczyny tego stanu rzeczy. Na koniec wymieniali się doświadczeniami. Przypominamy, że egzorcystą może być biskup lub wskazany przez niego kapłan posiadający zezwolenie do sprawowania tzw. egzorcyzmu wielkiego, czyli komunikowania się ze złym duchem i używania w tym celu specjalnych formuł. Zezwolenie załatwia się w watykańskiej Komisji ds. Dyscypliny Sakramentów. W Polsce działa około 60 egzorcystów. Mają ręce pełne roboty.

Arcybiskup Józef Michalik, szczególnie twardogłowy członek polskiego episkopatu, napisał do papieża list z prośbą o zwolnienie go z posługi biskupiej, którą pełni od 1993 r. Michalik motywuje prośbę potrzebą odpoczynku. Arcypasterz zapisze się w pamięci wiernych, a zwłaszcza niewierzących, obroną księdza pedofila z Tylawy, zgnojeniem policjanta, który śmiał ukarać go mandatem drogowym i procesami z feministkami, które ustawicznie obrażał. Zadowolenie z odejścia twardogłowego arcybiskupa mąci zapowiedź kanclerza kurii przemyskiej, który powiedział, że na miarę swoich sił abepe Michalik w dalszym ciągu będzie uczestniczył w życiu Kościoła oraz w życiu społecznym i religijnym.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.