Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 30/2018
Autor:

Mija 25. rocznica podpisania konkordatu między Polską a Watykanem. Teoretycznie Kościół i państwo w Polsce zawarły pakt o „autonomii i niezależności”. Nic z tego nie wynika. Kościół coraz bardziej wpierdziela się w procesy legislacyjne i czerpie z budżetu państwa wielką chochlą. A politycy stają się zakładnikami biskupów. Przykłady? Co tydzień w tygodniku „NIE”. I niżej.

 

Prezes Kaczyński ugiął się przed ojcem Rydzykiem lobbującym za hodowcami zwierząt futerkowych i zgodził się na wycofanie wielu zapisów z nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Ciekawie uzasadniał rozwiązania legislacyjne minister ochrony środowiska Jan Krzysztof Ardanowski. Powiedział, że jest katolikiem i ważna jest dla niego opinia Episkopatu. Przynajmniej ktoś raz szczerze powiedział, kto stoi za tworzonymi w Polsce przepisami prawa.

 

Michał Karnowski, współtwórca niezależnych pisowskich mediów (tygodnik „Sieci”, portal wPolityce.pl oraz telewizja wPolsce.pl.) zaapelował do biskupów, aby nie wyprowadzali PiS-u z kościołów. „Taki Kościół nikomu nie jest potrzebny. Umiera” – napisał w komentarzu. Jeśli nie będzie w kościołach PiS-u, to będzie katastrofa. O matko, a biskupi są przeciwko PiS-owi? Nic na to nie wskazuje.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Pierdolę kościół i biskupów. Oczekuję wzajemności.

  • Pamietam, ze za komuny nie istnialo takie slowo jak hierarcha(owie) w odniesieni do szefow kosciola katolickiego. Ta nowomowa zostala ustanowiona w styropianowej Polsce.Jak wspaniale jest zyc w kraju gdzie wszelkie religie siedza sobie w miejscach do tego przeznaczonych i nie wpierdalaja sie w polityke czy przestrzen publiczna.

  • To już 25 lat ma podpis pana Kwaśniewskiego!
    Przeżyje go? A może potrafimy solidarnie przegonić czarnego z kraju?

  • Każdy biskup jest politykiem, geszefciarzem, umiłowanym w luksusie niewierzącym w Boga. Mówi półprawdy. Jego wzorem jest Judasz, który zarobił na Jezusie pierwsze pieniądze. Kościół katolicki dzieli się na oni brać i my dawać, dla nich liksus dla nas byle co. Oni są święci a my grzeszni. Dla nich niebo dla nas piekło. ewentualnie czyściec. Dzięki Ci Synu Boży za taką sprawiedliwość.