Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 42/2014
Autor: JAN

Nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Sportowych w Krapkowicach zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim. Nie jest katoliczką i nie chciała symbolu krzyża w miejscu pracy. Spotkało ją za to wiele nieprzyjemności. Dyrektorka szkoły zwołała w trybie pilnym posiedzenie rady pedagogicznej. Na zebraniu jeżdżono po odważnej nauczyciele jak po burej suce. Jej czyn został napiętnowany, grożono jej policją i kuratorium, radzono, aby zwolniła się z pracy. Pani dyrektorka publicznie potępiła światopogląd nauczycielki. Matematyczka stwierdziła, że doszło do dyskryminacji nauczyciela na tle światopoglądowym i złożyła pozew w sądzie. Żąda odszkodowanie za dyskryminację w kwocie 5 tys. zł. Proces ma ruszyć w listopadzie przed sądem w Opolu. Nauczycielce będzie pomagał prawnik współpracujący z Fundacją „Wolność od religii”.

Ks. Stanisław Saj, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Słotowej (powiat dębicki), zainstalował pod koniec sierpnia głośniki, z których słychać uderzenia dzwonów. Hałas był niemiłosierny, a w dodatku ciągły: od szóstej rano co 15 minut bez przerwy przez 15 godzin dziennie do dziewiątej wieczorem, łącznie 262 głośne uderzenia w dzwon każdego dnia. Zaledwie trzech parafian odważyło się interweniować u proboszcza, który stwierdził, że dzieciom wystarczy snu 7 godzin, a starym jak coś nie pasuje, to niech się wybierają na tamten świat. Zwołał jednak posiedzenie rady parafialnej, po którym dzwony odzywają się co godzinę. O szóstej rano i w południe słychać żelazne melodie z katolickiego repertuaru. Sprawa dotarła do tarnowskiej kurii. Jej rzecznik wyraża nadzieję, że społeczności parafialnej uda się osiągnąć kompromis.

Nie ustaje akcja reklamowa zafundowana przez reprezentującą prawicowe środowiska katolickie Krucjatę Różańcową zespołowi Behemot i jego liderowi Nergalowi. Krucjata organizuje protesty w miastach, w których występuje Nergal, połączone często z modłami o jego nawrócenie. Wszelkimi sposobami stara się również o odwołanie koncertów Behemota. Dotychczas udało się jej to jedynie w Poznaniu. Krzyżowcy różańcowi zapewniają, że występują przeciw „znieważaniu Boga i Maryi Królowej Polski, świętej wiary katolickiej, św. Wojciecha, patrona Polski, przeciw przestępczemu wzywaniu do nienawiści, promowaniu zła i kultu szatana, przeciw łamaniu ładu bożego i ludzkiego, łamaniu konstytucji i porządku prawnego”. Nergal odpowiada im ze spokojem, że właśnie Konstytucja RP zapewnia mu prawo do robienia tego, co robi. W Gdańsku na protest krucjaty przyszło zaledwie 20 osób zamiast zapowiadanych 500. Chroniło ich, nie wiadomo po co, aż stu policjantów.

Wieści na pożytek pasterzy i owieczek czerpiemy z prasy lokalnej.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.