Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 29/2018
Autor:

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia dostała z Ministerstwa Sprawiedliwości 3 mln zł. Dzięki odpowiedzi ministerstwa na interpelację posła Platformy Obywatelskiej Mariusza Witczaka wiadomo precyzyjnie na co. Wykładowcy z uczelni Tadeusza Rydzyka opowiadali pracownikom sądów o „roli komunikacji werbalnej i niewerbalnej”.

 

Fundacja Kresy Historii dostała zaledwie 139 tys. zł na zorganizowanie wyjątkowej strefy kibica terenie parafii Michała Anioła na warszawskiej Białołęce. Oglądanie meczy na telebimach połączyła z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy oprócz sportowych i patriotycznych uniesień zapewniali przekąski i napoje. Oczywiście skromne 139 tys. zł dotacji nie wystarczyłoby na tak zacne wydarzenie. Organizatorzy chwalą się więc, że sponsorem wydarzenia była PGE Polska Grupa Energetyczna, a partnerami Poczta Polska S.A., Fundacja PZU i Urząd Dzielnicy Białołęka. Członkiem zarządu Fundacji Kresy Historii jest ks. Andrzej Chibowski, rezydent parafii Michała Anioła.

 

Zadrzewiony teren pomiędzy budynkiem Sejmu a ambasadą Kanady w Warszawie jest miejscem, które należy do prywatnego właściciela. Prywatny właściciel udostępnia go na miasteczko namiotowe i happeningi opozycji. W ramach jednego z nich zawisła tam wystawa kolaży satyrycznych. W reprodukcje znanych obrazów wpisano twarze polityków PiS. M.in. wykorzystano do tego celu obraz Hansa Memlinga „Sąd ostateczny”. Wg portalu fronda.pl wystawa jest „skandaliczną profanacją”. „W żadnym wypadku nie można się zgodzić na profanowanie malarstwa religijnego, wykorzystywanie wizerunków Boga, Maryi do satyry politycznej”. „To przejaw lewicowej pogardy dla katolików, dążenia lewicy do dyskryminowania i zmarginalizowania katolików, szerzenia antykatolickiej mowy nienawiści”. Ponieważ fronda.pl to portal poświęcony nie tylko wodą święconą, ale poświęcony tropieniu wszelkich przejawów satanizmu i bluźnierstwa wezwał do szukania właściciela terenu.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • POLSKA=KRÓLESTWO RYDZYKA!!ZA PiSU,POLSKA STAŁA SIĘ GRAJDOŁEM ZAKŁAMANEJ MAFII Z WATYKANU, KRAJEM GŁUPICH LUDZI, OSZOŁOMÓW POLITYKÓW, KTÓRZY NAWET IDĄC DO KIBLA,WYKORZYSTUJĄ RELIGIĘ KATOLCIKĄ..NIESTETY DLA NACZELNYCH KLECHÓW, NIE JEST TO PROFANACJA RELIGII!!