Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 29/2018
Autor:

Fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest ciągle jęczący o datki tatko Tadeusz Rydzyk, zanotowała w zeszłym roku wzrost przychodów i dwukrotnie wyższy zysk niż rok wcześniej. Wzrosła także wartość majątku, który kontroluje. Ze sprawozdania finansowego fundacji wynika, że jej przychód w 2018 r. wyniósł ponad 48 mln zł, czyli był wyższy o 9 mln niż w roku 2017, zaś zysk fundacji za zeszły rok wyniósł 3,3 mln zł, czyli był dwukrotnie wyższy niż rok wcześniej. Większość przychodu fundacji – aż 34,2 mln zł – pochodzi z darowizn. Wpływy z działalności gospodarczej to 13,8 mln zł. Wzrosła także wartość majątku, który kontroluje fundacja. W 2017 r. wart był 182 mln zł, teraz 236 mln.

 

Jak to się dzieje, że Rydzykowi tak pięknie rośnie? Jeden z przykładów. Portal Ostrzegamy.online publikuje artykuły o zagrożeniach duchowych. Bardzo różne i ciekawe. M.in. „Muzyka narzędziem walki o duszę człowieka” o zgubnym działaniu niektórych gatunków muzycznych i niektórych zespołów, „Talizmany i amulety” o niebezpiecznych dla ducha przedmiotach. Portal jest częścią projektu „Bądźmy bezpieczni” prowadzonego przez fundację Lux Veritatis, założoną przez tatkę Rydzyka. Fundacja dostała na wymieniony projekt 416 tys. zł z nadzorowanego przez ministra Zbigniewa Ziobrę Funduszu Sprawiedliwości w ramach V konkursu na przeciwdziałanie przyczynom przestępczości.

 

Mimo płynącej rzeki pieniędzy z rozmaitych ministerstw i nieustannego pomnażania majątku, tatko Rydzyk podczas XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę (list przysłał prezydent Duda, a osobiście pofatygował się premier Morawiecki) powiedział: „Ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra”. Można spekulować, czy tatko tą wypowiedzią dopomina się o dobre miejsce na listach dla swoich protegowanych, czy rzeka forsy jego zdaniem płynie za mało wartko.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.