Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 26/2018
Autor:

Posłowie PO Cezary Tomczyk i Marcin Kierwiński złożyli zawiadomienie w sprawie dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla prowadzonej przez Tadeusza Rydzyka fundacji Lux Veritatis. To sprawa, którą ujawnił jako pierwszy tygodnik „NIE”. Z opublikowanego przez nas projektu umowy pomiędzy resortem kultury a fundacją toruńskiego redemptorysty wynika, że Lux Veritatis ma otrzymać ze skarbu państwa ok. 300 mln zł (według bardziej ostrożnych rachunków ma to być „jedynie” 100 mln) na budowę i utrzymanie muzeum „Pamięć i tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Według polityków PO dodatkowe fundusze są elementem „politycznej korupcji”. Zjednoczona prawica spłacać ma „rachunek” za wyrazy poparcia jej podczas kampanii wyborczej.

 

Za to założona przez Rydzyka fundacja „Nasza przyszłość” pomaga uczniom lokalnej szkoły w Szczecinku. Kupuje podręczniki, finansuje zajęcia pływackie, prowadzi działania edukacyjne. Szkoła nie została wybrana przypadkowo. To w niej Rydzyk rozpoczął „wielki marsz”. W 1980 r. uczył jej uczniów katechezy. Zasłynął akcją wieszania krzyży w salach szkolnych. Krzyże kupował na własny koszt, następnie wręczał uczniom „w celu dokonania sakralizacji wszystkich szkół na terenie miasta”. Skąd fundacja ma pieniądze na wspomaganie lokalnej szkoły w Szczecinku? To proste. Dostaje je od władz gminnych i powiatowych Szczecinka. Właśnie otrzymała 146 tys. zł. Jak ktoś powie, że Rydzyk to prosty i nierozgarnięty mnich, to powinien dostać w łepetynę kropidłem.

 

Śledztwo w sprawie spektaklu „Klątwa” w Teatrze Powszechnym w Warszawie jest na ukończeniu. Prokuratura ma już opinię biegłego, prof. dr. hab. Eugeniusza Sakowicza, teologa katolickiego związanego z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego i episkopatem. Według niego – bo jakże by inaczej miało być w przypadku tego biegłego – autorzy zadrwili ze wszystkich chrześcijan. „W teologii Papież jest zastępcą Boga, następcą św. Piotra. Osoby, które są niewierzące, mogą to uważać za śmieszne, ale dla katolików Papież jest postacią niezwykle ważną. Według mnie to był atak wprost na osoby wierzące. Naigrywanie się z nich” – stwierdził teolog. „Przedstawienie uderza także w muzułmanów, ma przesłanie rodzące islamofobię, potęgujące lęk” – dodał. „Opinia biegłego jest istotna. Będzie brana pod uwagę z uwzględnieniem innych dowodów zebranych w tej sprawie. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów” – skomentował prokurator Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Prokuratorzy zastanawiają się, czy i komu przedstawić zarzuty. Jak to komu? Autorom sztuki, reżyserowi, aktorom, dyrekcji teatru. Na szatniarki też się powinien znaleźć paragraf.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • My katolicy na pozwólmy się terroryzować biskupom pedofilom, którzy gwałcą nasze dzieci. Im wolno wszystko bez kary bo mają konkordat a nam nie wolno nawet oglądać sztuki wyzwolonej. Jezu pogoń biskupów z twojego kościoła

    • jezus został wymyślony dla takich jak Ty by ze strachu pisali go wielkimi literami. Ocknij się żadnego boga nie ma i nie było tak samo jak allaha i mahometa i inne INDYWIDUA………………………………….

  • W KRAJU GDZIE KULTURA,SZTUKA JEST OBIEKTEM ATAKÓW FANATYKÓW RELIGIJNYCH JEST BARDZO,ŹLE!!, PiS ZMIENIA WSZYSTKO NA SWĄ AUTORYTARNĄ, RASISTOWSKĄ NORMĘ, TERAZ ROBI Z KRAJU JEDNĄ WIELKĄ TZW. STREFĘ EKONOMICZNĄ, BY DECYDOWAĆ KTO Z TEGO SKORZYSTA, A KTO NIE!!ETATYZM I SOCJALIZM W JEDNYM!!

  • Jestesmy chyba bardzo glupi. Niczego sie nie potrafimy nauczyc z histori. Kaplani zawsze klamali i wykorzystywali ludzi do osiagniecia wladzy i pieneidzy. Juz w Egipcie wykorzystywali zachod slonca do uzyskania wladzy nad ludzmi. Potem swieta inkwizycja i wiele innych zdarzen skierowanych przeciwko ludziom. I tak caly czas………. Teraz kolej na teatr !!!!!