Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 25/2017
Autor:

Ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk po Radiu Maryja, Telewizji Trwam, Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej oraz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II do swojego imperium dołączył – wyłożone brązowym marmurem – kawiarnię i toaletę. Obiekty powstały w Toruniu przy Drodze Starotoruńskiej i formalnie należą do związanej z Rydzykiem fundacji Lux Veritatis. Oferta kawiarni nie jest zbyt wyszukana: lody (gałka 3 zł), eklerek (2 zł), kawa (5 zł), woda (2 zł). Brak w ofercie papieskich kremówek. W wybudowanej obok toalecie – siku i kupa po 2 zł. Ani kawiarnia, ani toaleta nie mają jeszcze patronów. Spodziewamy się, że będą to oczywiście Maryja Zawsze Dziewica i Święty Jan Paweł II.

Adam N. napisał petycję do papieża Franciszka w sprawie ojca Rydzyka. Zauważył w niej, że politycy wspierają finansowo inwestycje dyrektora Radia Maryja. W zamian za to są wspierani w jego mediach, których głos jest „agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści”. Zwrócił się o ukrócenie działalności politycznej toruńskiego redemptorysty. „Mamy nadzieję, że głowa Kościoła katolickiego, tak jak my, brzydzi się: obłudą, rasizmem, sianiem niezgody i traktowaniem religii jak biznesu” – napisał Adam N. Jego zdaniem zakonnik, używając katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy, jest „przykładem patologii występującej w polskim Kościele katolickim”. Petycji – która w internecie ma masowe poparcie – nie zauważyły ani media katolickie, ani prawicowe, ani lewicowe i mainstremowe.

Historyk literatury prof. Jacek Leociak z PAN postanowił skonfundować biskupów i zapytał metropolitę warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza, czy wiece PiS przed Pałacem Prezydenckim, nazywane przez partię „miesięcznicami”, to uroczystości rzymskokatolickie? W imieniu biskupa odpowiedział mu rzecznik prasowy ks. Piotr Śliwiński. Okazuje się, że hierarchowie kościelni nie mogą udzielić odpowiedzi na pytanie o religijny charakter wieców PiS, bo… nie są kompetentni. Dlaczego? Bo nie są organizatorami tych wydarzeń. Kuria przy okazji dodaje, że bez wątpienia religijny charakter ma msza za ofiary katastrofy smoleńskiej. Cóż, kilka lat temu biskupi nie byli kompetentni w sprawie swojego symbolu religijnego na Krakowskim Przedmieściu. Teraz nie są kompetentni w sprawie wiecu PiS z katolicką oprawą. Cały czas czują się za to kompetentni w sprawie kobiecych macic.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.