Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 24/2016
Autor: JAN

W ośrodku Telewizji Polskiej w Gdańsku odbyła się podniosła uroczystość zawieszenia krzyża w gabinecie dyrektor ośrodka. Krzyż poświęcił arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. – Absolutnie nie boję się zarzutów o klerykalizację przestrzeni publicznej. Jestem przekonana, że to, co dzisiaj się dokonało, zgodne jest z przekonaniami całego zespołu – oświadczyła Joanna Strzemieczna-Rozen, dyrektor TVP 3 Gdańsk. Uroczystość zrelacjonował na łamach „Gość Niedzielny”. Nazwał ją „przełomowym wydarzeniem dla gdańskiej TVP”. Z pewnością będzie ono przełomowe dla tych pracowników, którzy z niedostatecznym żarem zamanifestują swoją radość z zawieszenia krzyża w gabinecie pani dyrektor.

Na ul. Świętojańskiej w Gdyni, tuż obok wejścia do Kolegiaty NMP Królowej Polski stanęła przyczepa gastronomiczna, z parasolem coca-coli i zewnętrzną lodówką. Obecność budki w tym miejscu, kilka metrów od pomnika Jana Pawła II, wzbudziła zdziwienie, a nawet oburzenie niektórych parafian. Okazało się, że decyzję o postawieniu budki w tym miejscu podjął proboszcz. Kapłan twierdzi, że parafia nie ciągnie zysków z budki, a wydał zgodę na jej postawienie tylko dlatego, by pomóc bliźniemu, właścicielowi interesu. Niektórzy wierzą w to tłumaczenie.

Zaognia się spór w Miechowie, gdzie ksiądz proboszcz oddał cmentarz parafialny w zarząd firmie pogrzebowej. Konsekwencją tej decyzji jest ogromny wzrost stawek za dzierżawę nagrobków i usługi kamieniarskiej. Ksiądz bierze także niemałe pieniądze za same pogrzeby, co sprawia, że myśl o śmierci i pogrzebie spędza rzymskim katolikom sen z powiek. Stawki wzrosły tak bardzo, że zdesperowani wierni wysłali petycję do biskupa i wojewody. Podpisało się ponad 500 osób. To wiele, zważywszy, że Miechów liczy 11 tysięcy mieszkańców. Sygnatariusze petycji oskarżają proboszcza z bazyliki Grobu Bożego w Miechowie o bezprawne wymuszanie na nich pieniędzy. Czekają na odpowiedź kurii.

 

Wieści na pożytek pasterzy i owieczek czerpiemy z prasy lokalnej.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • miechowianie, bracia ateiści i kryptoateiści ( katole) skremujcie się i nie dawajcie sukience zarabiać. Skremowani fszystkich kraków łączmy się i rozgrzewajmy….