Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
numer 24/2015
Autor: JAN

Gorszący przebieg miało przyjęcie komunijne w Maszewie, gdzie 80-letni mężczyzna pokłócił się z wnuczkami. Dziadek wpadł w szał i zepchnął 17-letniego wnuczka ze schodów. Chłopiec doznał poważnego urazu nogi i został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Sprawę dziadka wyjaśnia policja z Goleniowa.

Nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu ukazała się książka „Bardziej dom niż pałac”. Jej autorem jest biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Biskup opisał w niej ze swadą historię pałacu, w którym mieszka. Duże wrażenia robią zwłaszcza opisy luksusowych pomieszczeń i umeblowania. Tylko pozazdrościć biskupowi wystawnej hawiry, gdzie tak miło pielęgnować cnotę ubóstwa.

Nie wywinie się od więzienia były ksiądz Jacek S. z Legionowa skazany na 10 lat więzienia za kilkanaście przestępstw seksualnych wobec nieletnich dziewcząt, w tym gwałt na 14-letniej dziewczynce. Sąd Najwyższy oddalił kasację obrońcy zboczeńca, uznając ją za „oczywiście bezzasadną”. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie postawiła 37-letniemu kapłanowi 17 zarzutów. Dotyczyły one 12 młodych dziewcząt, w tym chórzystek z kościoła garnizonowego w Legionowie pod Warszawą, gdzie ksiądz służył i nauczał religii.

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.