Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 24/2018
Autor:

Prałat Józef Szklorz z parafii bł. Karoliny Kózkówny w Tychach został kapelanem klubu GKS Tychy. Choć sam grał kiedyś w piłkę nożną, nie ma jednak wspierać drużyny na boisku, ale duchowo. Opieka duchowa górniczej drużynie na pewno się przyda, gdyż klub największe sukcesy przeżywał w połowie lat 70. Kapelanów mają Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Radomiak. Nic nie słychać, aby kapelana posiadała nasza reprezentacja narodowa. A przecież lada moment zacznie się mundial. I to gdzie – w Rosji. Jak nasze orły mają grać bez wsparcia duchowego?

 

Parafia w Otwocku zorganizowała spotkanie z posłem PiS Piotrem Uścińskim. Poseł w salce parafialnej opowiadał „o nowych planach rządu i stanie finansów państwa”. Spotkania parlamentarzystów PiS w ramach tournée po Polsce bardzo często odbywają się w salach parafialnych. W salce parafialnej w tymże Otwocku gościł niedawno europoseł Ryszard Czarnecki. Poseł Stanisław Piotrowicz spotkał się z mieszkańcami w salce parafialnej w Brańsku, Beata Szydło w salce w Oratorium św. Kingi w Bochni, Jacek Sasin nawiedził salkę w Inowrocławiu, marszałek Senatu Stanisław Karczewski przemawiał w auli kościoła św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim. Parafialne są nasz rząd i partia.

 

Poseł PiS Łukasz Zbonikowski, znany z romansu z asystentką, rozwodowych przepychanek z żoną oraz wyrażonej myśli, że kobieta powinna mieć płaską głowę, aby można na niej postawić szklankę z piwem, wziął udział w „Marszu dla życia i rodziny” w rodzinnym Włocławku. Hasłem przewodnim marszu było zawołanie: precz z nieożywionymi stojakami na piwo!

 

W Genewie powstała międzynarodowa organizacja Stop Nadużyciom Kleru (Ending Clerical Abuse). Organizacja zrzesza aktywistów walczących z pedofilią w Kościele w 15 państwach. Wśród współzałożycieli ECA jest Marek Lisiński, prezes fundacji „Nie lękajcie się”, wspierającej ofiary molestowania przez księży pedofilów w Polsce. Organizacja będzie się domagała od Watykanu wprowadzenia skutecznego mechanizmu rozliczania księży molestujących dzieci oraz kryjących ich biskupów. O tuszowanie pedofilii w Kościele podejrzewany jest m.in. abp warszawski Kazimierz Nycz. Nie wierzymy, że powstanie Ending Clerical Abuse radykalnie coś zmieni, ale kropla drąży skałę, na której zbudowany jest Kościół.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.