Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
numer 23/2017
Autor:

Tworzone właśnie przez Antoniego Macierewicza Wojska Obrony Terytorialnej nie obędą się bez kapelanów. MON przewiduje w tej chwili 70 takich etatów oficerskich. W całym kraju trwa nabór. Mogą się zgłaszać księża diecezjalni i zakonni. Fucha jest znakomita. Każdy dostanie stopień oficerski i odpowiednią pensję. Chętnych zapewne będzie ponad miarę. Kandydatów zatwierdzać ma Ordynariat Polowy, szanse mają więc księża z odpowiednim dojściem.

Nie tylko Kościół służy wojsku, ale także wojsko Kościołowi. Np. do czynienia cudów. Podczas tegorocznego Spotkania Młodych w Lednicy na pielgrzymów „spadł z nieba” różaniec – dar papieża Franciszka. Cudowny „spadek” różańca pielgrzymi zawdzięczają płk. Krzysztofowi Szopińskiemu, skoczkowi spadochronowemu, który nie tyle z nieba, ile ze śmigłowca skoczył w dół z różańcem w kieszeni.

Po wojsku, policji, służbie więziennej, Straży Granicznej opieką duszpasterską obejmowani zostaną powoli w całym kraju pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej, czyli dawnych urzędów i izb skarbowych. Kapelani będą obecni podczas świąt branżowych obchodzonych przez administrację skarbową, ślubach i pogrzebach pracowników skarbówek, będą organizowali rekolekcje i pielgrzymki dla urzędników oraz prowadzili wykłady z etyki – tak wynika z informacji Ministerstwa Finansów przygotowanej dla posłów. Kościół i księża jako podmioty niepłacące podatków świetnie się do tej roli nadają.

Nie milkną światowe echa prymicji syna premier Beaty Szydło – ks. Tymoteusza Szydły. Dziennikarze zwracają uwagę na to, że do tej pory takie zainteresowanie zdarzyło się 2 razy. Gdy wyświęcono pierwszego katolickiego kapłana z Mongolii oraz pierwszego rodowitego Azera. Tym samym ks. Tymoteusz wpisał się w światowy poczet cudaków, indywiduów, oryginałów, osobliwców.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.