Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 23/2019
Autor:

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Onetem powiedział, że poniósł osobistą porażkę. Stwierdził, że przez 20 lat uważał, iż Kościół sam się oczyści, ale się mylił. Uznał także, że „niektórzy hierarchowie” powinni ustąpić z urzędów. Tere-fere kuku. Prędzej UFO wyląduje u Isakowicza na podwórku plebanii niż jakiś biskup ustąpi pod wpływem pedofilskich skandali.

 

Okazuje się, że Jan Paweł II, kreowany przez kardynała Stanisława Dziwisza i polskich hierarchów na niewiniątko w sprawie tuszowania afer pedofilskich w Kościele, zatwierdził kodeks prawa kanonicznego, który zniósł surowe kary za wykorzystywanie seksualne dzieci przez księży.

 

Środowiska kościelne próbują nieustannie uspokajać sytuację związaną z aferami pedofilskimi w polskim Kościele. Ponoć w Watykanie już zorientowano się, że raport o pedofilii w polskim Kościele, przekazany Franciszkowi przez przedstawicieli fundacji „Nie lękajcie się”, oraz emisja filmu Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” jest „instrumentalną operacją” obliczoną na „poprawę wizerunku politycznego” opozycji w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Za wprowadzeniem w błąd papieża Franciszka ma stać Stanisław Obirek, były ksiądz i rektor krakowskiego kolegium jezuitów, wykorzystujący znajomości w Watykanie ze starych czasów. Wszak Franciszek jest jezuitą.

 

„Także Jan Paweł II był czasem wprowadzany w błąd, to pewne” – powiedział papa Franciszek, czym ucieszył wszystkich kościółkowych w Polsce. „Należy zrozumieć pewne zachowania Jana Pawła II, bo pochodził z zamkniętego świata, zza żelaznej kurtyny, gdzie panował komunizm” – dodał. A więc Wielki Polak był ofiarą komunizmu i niezwykle naiwnym dobrodziejem. Co trochę przeczy tezom o jego wyjątkowości umysłowej.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Dla takich super-cwaniaków jak Jan Paweł II problem nie polega na tym, czy prawda wyjdzie na jaw, ale na tym, czy wyjdzie za jego kadencji.,
    I dlatego trzymał się stołka do ostatnich chwil, bo głowie państwa trudno coś zrobić za ukrywanie pedofilów.