Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
numer 23/2018
Autor:

Z okazji Światowego Dnia Dziecka Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski wezwała, aby nie tylko obdarowywać dzieci prezentami, ale także się modlić. Nie za dzieci, lecz za polityków, „którzy wstrzymują się przed tym, żeby zakończyć ten zbrodniczy proceder”, jakim jest „zbrodnia aborcji”. W obecnej sytuacji parlamentarnej Komisja Duszpasterstwa KEP wezwała więc, aby się modlić za polityków PiS.

 

Aborcję promuje Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu. Dyrekcja galerii zaprosiła performerów z Hiszpanii, działających w duchu akcjonizmu wiedeńskiego, ruchu artystycznego z lat 60. i 70. sprzeciwiającego się mieszczańsko-katolickiemu stylowi życia w Austrii. Hiszpanie w ramach występu zatytułowanego „Warsztaty z rewolucji” zaprezentowali m.in. narzędzia medyczne i domowe sposoby przeprowadzania aborcji. Taki występ nie mógł przejść bez echa. Członkowie Kongresu Rodzin i Kobiet Konserwatywnych z Poznania złożyli zawiadomienie w prokuraturze. Potępienie dla finansowanej z budżetu miasta galerii wyraził metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

 

Abp Gądecki aborcji – a jakże – poświęcił też homilię podczas uroczystości Bożego Ciała. Prawniczkom Biura Analiz Sejmowych, które opiniowały projekt „Zatrzymaj aborcję” Kai Godek i wskazały na złe konsekwencje medyczne i finansowe, jakie może on przynieść, zarzucił „retorykę nazistowską”. Dostało się także prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkiewiczowi za pomysł wprowadzenia 24-godzinnych dyżurów ginekologicznych w mieście. Brakowało jedynie, aby Gądecki zawołał: „Ręce precz od naszych cip!”.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.