Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 22/2015
Autor: JAN

Skandalem zakończył się pogrzeb w parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Katowicach. Prowadzący go proboszcz Stefan Czermiński w chamski sposób obraził żałobników. W kazaniu w kościele plótł o mądrych wierzących i głupcach poza kościołem, którzy fałszują wybory i nie spowiadają się z tego. Z kolei na cmentarzu, na którym byli obecni przedstawiciele katowickiej komendy Państwowej Straży Pożarnej (trzej synowie zmarłego są strażakami), proboszcz wypalił, że pogrzeb jest bezwartościowy i na pokaz, bo mundurowi przedstawiciele straży nie przystąpili do komunii. Ksiądz dopatrzył się bezpośredniego związku między przystępowaniem do komunii a alkoholizmem. „Gdzie nie ma komunii, tam jest alkohol” – rzucił w twarz trzeźwym strażakom. Oburzona rodzina zmarłego wystosowała list do arcybiskupa Wiktora Skworca. W obliczu ewidentnego skandalu Skworc zdyscyplinował podwładnego, który przeprosił publicznie rodzinę zmarłego, strażaków i innych wiernych.

W ramach akcji „Włodarze czytają dzieciom” Oddział dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi zaprosił uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 na spotkanie z samorządowcami. Znajomością alfabetu i składania liter w wyrazy popisywali się Małgorzata Oller, przewodnicząca rady powiatu tucholskiego, Michał Mróz, starosta tucholski, burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski i Paweł Cieślewicz, przewodniczący rady miejskiej. W związku z ogłoszeniem przez Sejm roku 2015 rokiem papieża J.P.2 tucholscy włodarze czytali dzieciom książki o papieżu. Dzieci nie śmiały zaprotestować.

Delegacja mnichów z greckiego monasteru z góry Athos przywiezie w połowie sierpnia do Polski prawosławne relikwie – dłoń świętej Marii Magdaleny i fragment drzewa z Krzyża Świętego. Łapkę świętej będzie można pocałować. Relikwie były już w Polsce w zeszłym roku. Ustawiały się do nich tysiące wiernych, nie tylko prawosławnych, ale także rzymskich katolików.

Wasze komentarze 7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Jurek jak już będziesz srał na katolicyzm to sraj też na państwo Izrael z którego ta kukła poetycka się wywodzi. W końcu jesteś i żyd i polak i musisz być niezależny, dopierdoł jakiś artykuł o rabinach co ssają dzieciom napletki i przenoszą choróbska- w twojej drugiej ojczyźnie też się znajdzie coś z czego mozna się nabijać, jak Romek Kotliński dał radę to ty też dasz. Pamiętaj jedz dużo bo tak lubisz, pij dużo wina i sraj na religie to tu to tam.

  • Katotalibek, pseudo Młody Kutas popisał się narodowokatolickim poczuciem humoru. Prymityw.

  • Młody Kut. pomylił Nie z Niedzielą, katokrety tak mają