Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
Autor: JAN

W czasie świątecznego kolędowania dwaj młodzi rzymscy katolicy z Czechowic-Dziedzic okradli parafianina, który zaprosił ich do mieszkania. Mężczyźni w wieku 26 i 28 lat skradli portfel z dokumentami i kartą bankomatową, telefon komórkowy i zegarek. Świąteczny spokój przywróciła okradzionemu parafianinowi policja, która ujęła złodziei.

Całym Radomskiem wstrząsnęła wieść o napadzie na księdza, który wracał na plebanię po pasterce. Do tego niesłychanego aktu bezbożnej agresji doszło na placu kościelnym przy ul. 11 Listopada. Według relacji duchownego został napadnięty przez młodych ludzi, którzy zabrali mu komórkę i portfel z pieniędzmi. Ksiądz oszacował straty na 4 tys. zł. 58-letni duchowny nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policja zatrzymała dwóch sprawców napadu. Mają po 16 i 17 lat. Już wcześniej mieli konflikty z prawem. Dlatego prokuratura będzie wnioskować do sądu, by sądzić ich jak dorosłych.

Okradziono zakrystię w kościele Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim. Policja aresztowała złodzieja, który wyniósł z zakrystii pęki kluczy oraz krzyżyk. 35-latek, znany policji, poszedł w zaparte i zapewniał, że wszystko znalazł w świątyni, a do kościoła wszedł, żeby się pomodlić i prosić o opiekę Pana Boga. Pan Bóg nie wysłuchał najwidoczniej modłów.

Nieznani sprawcy włamali się w niedzielne popołudnie do plebanii parafii w Jasionnej w gminie Wyśmierzyce. Ich łupem padł sprzęt AGD i znaczna kwota pieniędzy. Do włamania doszło w czasie, gdy ksiądz proboszcz odprawiał mszę.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.