Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
Autor: JAN

Radni Kraśnika podjęli bardzo ważną uchwałę. Ogłosili rok 2015 rokiem Jana Pawła II (był taki papież). Nie są zbyt oryginalni. Nieco wcześniej podobną uchwałę przyjęli już radni Lublina. Poza tym rok 2015 rokiem J.P.2 ogłosił już Sejm. Na marginesie tych epokowych uchwał warto odnotować głos w dyskusji radnego z Kraśnika Tadeusza Członka (KWW SLD Lewica Razem), który dopytywał się, czemu ma służyć dedykowanie zbliżającego się roku 2015 papieżowi Polakowi. – Chciałbym głosować za stanowionym przez radę prawem, które coś wnosi. Ta uchwała nie ma w sobie nic poza tym, że w Kraśniku ogłosimy rok Jana Pawła II. I co za tym idzie? Nie rozumiem tego – mówił pan radny.

Odznakę honorową „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego” sejmik podkarpacki przyznał abepe przemyskiemu Józefowi Michalikowi. To najwyższe odznaczenie samorządowe. Uroczystość była podniosła. Przyszło sporo biskupów i księży, a także polityków: wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS), senator Kazimierz Jaworski (Polska Razem), europoseł Marek Jurek, a także wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska i prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Sylwetkę Michalika przedstawił marszałek Władysław Ortyl. Jego mowa ociekała wprost wazeliną. – Szczególnie ważna była i jest dla księdza arcybiskupa sytuacja podkarpackiej wsi, warunki życia rolników i sytuacja ludzi młodych. Zwracał uwagę na rosnącą emigrację ludzi młodych. Wielokrotnie też wskazywał na programowe odrzucenie patriotyzmu polskiej i chrześcijańskiej tradycji – prawił Ortyl. O podłych czynach Michalika (np. zaszczucie policjanta za wystawienie mandatu ani o obronie do upadłego księdza pedofila z Tylawy) Ortyl nie wspomniał ani słowem, podobnie jak o sławnej deklaracji Michalika: „Katolik ma obowiązek głosować na katolika, żyd na żyda, mason na masona”.

Do niemiłego incydentu drogowego doszło w Radomiu w pobliżu katedry. Kierowca, który chciał skrócić sobie drogę na przykościelny parking, skręcił nieprawidłowo tuż za przejściem dla pieszych, wjechał na chodnik i potrącił 88-letniego pieszego. Nie przejął się tym. Zatrzymał się dopiero na parkingu. Świadkowie poinformowali policję o zdarzeniu. Wskazali także sprawcę. Jest to 79-letni ksiądz. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawa nie będzie miała prawdopodobnie większych konsekwencji dla kapłana, albowiem potrącony staruszek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Smród jednak pozostał.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.