Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 22/2019
Autor:

W niedzielę wyborczą w parafii Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie niedaleko Poznania – tak jak w całej Polsce – miał być czytany list biskupów, w którym przepraszali za pedofilię w Kościele. Miał być, ale nie był. Występujący gościnnie ks. Waldemar Babicz stwierdził, że „wymiotować mu się chce, jak to czyta”. Po czym poinstruował, na kogo należy głosować: na kandydatów PiS albo na Marka Jurka, który był liderem listy Kukiz’15 w Wielkopolsce. „Bo tylko oni będą bronić wiary katolickiej”. Gdy niektórzy ludzie zaczęli wychodzić z kościoła, klecha do nich wołał: „Idźcie się poskarżyć towarzyszowi Michnikowi”. To podziwu godne, że są jeszcze księża, którzy wierzą w moc skarg wnoszonych do Michnika.

 

Ks. Dariusz Olejniczak, jeden z bohaterów filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, który odsiadywał karę więzienia za molestowanie 7-letnich dziewczynek, miał w pudle doprawdy komfortowe warunki. Tylko 3 osoby wiedziały, za co siedzi – dyrektor więzienia, kapelan i więzienna psycholog. Wiadomość ta nie przedostała się do innych osadzonych. Oficjalnie siedział za jazdę po pijaku. Nikt nawet nie wiedział, że to ksiądz. Gdyby jego kumple spod celi wiedzieli, kim jest i za co garuje ks. Olejniczak, więzienie dla niego stałoby się bardzo niekomfortowe.

 

Ks. Olejniczak tuż po premierze filmu Sekielskich poprosił przełożonego, kardynała Kazimierza Nycza, o przeniesienie do stanu świeckiego. Wcześniej – po wyjściu z więzienia – mieszkał i sprawował posługę w domu misyjnym. Nie oznacza to jednak, że przestanie być księdzem. Nycz ma się zastanowić. Księży brakuje w Europie. Każdy jest na wagę złota. Być może ks. Olejniczak zniknie z Polski i posłuży gdzie indziej.

 

Policja aresztowała proboszcza z parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie na Dolnym Śląsku. Duchowny został oskarżony o molestowanie dzieci w czasie wycieczki na basen. Policję zawiadomiła mama jednego z dzieci. Podejrzenia i oskarżenia pod adresem księdza pojawiały się wcześniej na forach internetowych oraz w komentarzach po premierze filmu Sekielskich.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Ty, uważaj! „Ręka podniesiona na Kościół – to ręka podniesiona na Polskę”! No! To są facke – newsy za które już niedługo za ziobro na gówinie!