Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 21/2017
Autor:

Ojciec Tadeusz Rydzyk wznosi wiele dzieł, m.in. projekt „Pamięć i Tożsamość – Międzynarodowe Centrum Informacyjne”, gdzie będzie się można poinformować na temat Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. Czy będzie tam można zasięgnąć informacji o Polakach-szmalcownikach, tego ojciec Rydzyk nie zdradza. Dzieła nie byłyby możliwe bez hojnego wsparcia. Ministerstwo Spraw Zagranicznych „na Żydów” dało już toruńskiemu redemptoryście kolejno: 200 tys., 105 tys. i ostatnio 216 tys. zł. Zainteresowanie stosunkami polski-żydowskimi u Rydzyka nie dziwi. Wszak to antenie Radia Maryja padały takie stwierdzenia: „Trwające u nas od dziesięciu lat, lekko licząc, nachalne forsowanie kultury żydowskiej i żydowskiego punktu widzenia staje się już nie do zniesienia! (…) Ta nachalność musi przecież wzbudzić reakcje i sprzeciwy, tak jak ten mój w tej chwili!” oraz „Od tyłu zachodzą nas Judajczykowie, próbując wymusić na naszym rządzie zapłatę haraczu zwanego dla niepoznaki rewindykacjami”.

Rydzyk potrafi też rozczarowywać. Rozczarował ostatnio Piotra Ikonowicza. Ikonowicz bujnął się do Torunia, aby pomóc mieszkańcom osiedla Winnica. To bardzo atrakcyjnie położone osiedle. Znajduje się nad Wisłą, blisko Starego Miasta. Władze miasta chcą, aby na miejscu domów jednorodzinnych stanęły bloki, oferując obecnym mieszkańcom odszkodowania. Ci jednak nie chcą opuszczać nieruchomości. Ikonowicz postanowił się spotkać więc z Rydzykiem jako „autorytetem i jego słowo wiele znaczy dla radnych i prezydenta miasta”. Naiwny ten Ikonowicz jak dziecko… Przecież dla Rydzyka nie interesy mieszkańców są decydujące, ale bardzo dobre układy z prezydentem miasta. W dodatku podczas całej rozmowy mnich nazywał Ikonowicza komunistą.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Bolszewik przyczadzony kadzidlem to prawicowiec a ateistyczny liberal to lewak. Teraz WOLSKA!!!!!

  • Kościołowi dawała tzw. Lewica, neoliberałowie z PO, obecnie daje kasiorę Krk narodowo/katolicki PiS. Nie mam złudzeń, kto będzie rządził w Polsce będzie sypał kasiorę Krk! Od czasów ratyfikowania końkordatu przez wysokiego dygnitarza PZPR alias Aleksander Kwaśniewski, Polska stała się kasjerem państwa Watykan alias Krk!