Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 21/2015
Autor: JAN

Prawdziwe oblicze bezwzględnego pieniacza i satrapy odsłonił Wojciech Polak, prymas Polski, w sporze z parafią w Stawie pod Słupcą. Poszło jak wiadomo o pieniądze. Archidiecezja Gnieźnieńska, której szefuje prymas Polak, przejęła należącą do parafii ziemię za dług piętnastokrotnie mniejszej wartości. Prymas zastosował represje. „I ksiądz biskup śmie mówić nam, wiernym, o pokorze, miłości, przebaczeniu czy miłosierdziu? Postępując w ten sposób, chce ksiądz w nas rozbudzić umiłowanie Kościoła? Proszę nie łączyć tego, co boskie, z tym, co ziemskie, bo my to dobrze rozróżniamy, lecz tego, co ksiądz biskup z nami zrobił, tolerować nie będziemy” – napisali do Prymasa Polski parafianie, którzy nie wykluczają, że zainteresują sprawą Watykan.

„Świecka szkoła”, inicjatywa ustawodawcza o zniesieniu finansowania religii z budżetu, dziarsko zbiera podpisy pod projektem obywatelskim. Pierwsze 3 tys. podpisów wraz z projektem „Świeckiej szkoły” trafiły już na ręce marszałka Sejmu. Jeśli inicjatywa uzyska zgodę marszałka, to jej organizatorzy będą mieli 3 miesiące na zebranie 100 tys. podpisów. Nie będzie to chyba sprawą trudną, skoro na Facebooku inicjatywę poparło ponad 70 tysięcy internautów. Inicjatorzy „Świeckiej szkoły” przypominają, że lekcje religii kosztują państwo rocznie 1,36 mld zł. Chcą, aby za lekcje religii płaciły związki wyznaniowe i rodzice.

Wasze komentarze 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Pełne poparcie dla tej inicjatywy oczywiście tej drugiej

  • Ja uważam, że kościół trzeba opluwać jak się tylko da a katolików poniewierać.

  • Zaprawdę Powiadam Wam Siostry i Bracia!
    Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie rzymsko-katolickich faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, agentów UB i SB, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, świętobliwych oszustów i złodziei, którzy chętnie chodzą w długich szatach a nawet mundurach Wojska Polskiego, lubiących pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, oraz pierwsze miejsca na ucztach; którzy pasożytując pożerają renty i emerytury moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok. [wg Marka Ewangelisty 12:38-40 ]

  • W Polsce kler ma eldorado i za wszelka cenę będzie bronić tych przywilejów, choćby miało dość do wojny.