Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 21/2019
Autor:

Prokuratura Okręgowa w Łomży bada przyczyny targnięcia się na życie alumna pierwszego roku tamtejszego seminarium katolickiego. Kleryk w nocy wszedł na strych budynku i powiesił się. Po przeprowadzonej sekcji w Zakładzie Medycyny Sądowej w Białymstoku wykluczono, jak to się mówi, „udział osób trzecich”, ale jakaś przyczyna takiego desperackiego kroku być musiała. Zwłaszcza że samobójstwo jest u katolików grzechem ciężkim i bardzo ogranicza możliwość dostąpienia zbawienia, choć go nie wyklucza. Katechizm Kościoła katolickiego podaje: „Nie powinno się tracić nadziei dotyczącej wiecznego zbawienia osób, które odebrały sobie życie. Bóg, w sobie wiadomy sposób, może dać im możliwość zbawiennego żalu”.

 

Burmistrz Chojnic Arseniusz Fiter postanowił ostrożniej obchodzić się z metalem. Nakazał zerwanie umowy z pochodzącą z Olsztyna, ale o światowej sławie metalową grupą muzyczną Vader. Vader miał być gwiazdą odbywającego się w połowie czerwca w Chojnicach festiwalu „InterTony”. Organizatorami festiwalu są Chojnice i miasta partnerskie – niemieckie Emsdetten i holenderskie Hengelo. Burmistrz Fiter decyzję podjął pod naciskiem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. W ten sposób pozbył się jedynej popularnej imprezy muzycznych na swoim zadupiu.

 

Polscy biskupi postanowili przypomnieć wiernym, że w niedzielę 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. I skierowali do wiernych list. Co prawda nie wskazali, na jaką partię wierni mają głosować, ale wskazali kierunki myślenia: „Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy UE”. Biskupi napisali, że w członkostwie naszego państwa w Unii Europejskiej dostrzegają nie tylko „szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym”, ale również szansę dla Unii, „która powinna czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny”. Nie trzeba być wielkim analitykiem, żeby domyślić się, do głosowania na kogo zachęca Kościół.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.