Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 20/2019
Autor:

Pod hasłem „Mocni w Bożym Duchu” odbyła się 18. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę. Jak co roku modlono się u stóp Jasnogórskiej Pani o bezpieczną jazdę dla kierowców i pasażerów, święcono licznie przybyłe bryki oraz zbierano kapustę na środki transportu dla misjonarzy. Dobra wiadomość jest taka, że wierni nie skąpią grosza. W zeszłym roku udało się zebrać 600 tys. euro za co m.in. kupiono 500 rowerów dla katechistów w Afryce, skutery śnieżne na Arktykę i Alaskę, 3 konie i 3 wozy do Senegalu, żeby dowozić dzieci do szkoły. Jest też i zła wiadomość. Panienka głucha jest na modlitwy i prośby. Z danych Komisji Europejskiej wynika, że kraj poddanych Czarnej Madonny pod kątem bezpieczeństwa ruchu drogowego zajmuje dopiero piąte miejsce od końca. W przeliczeniu na milion mieszkańców ginie u nas zdecydowanie więcej ludzi niż średnio w całej Unii Europejskiej (76 do 49 zabitych na milion mieszkańców). Jakby tego było mało odkąd rządzi PiS policja przestała publikować comiesięczne statystyki o wypadkach ograniczając się do rocznych ogólnikowych raportów. Natomiast Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przestała informować o ponoszonych kosztach wypadków. Poseł Józef Lassota (PO) sugeruje, że władza ukrywa przed społeczeństwem niewygodne informacje.

 

Braciszkowie paulini mają gdzieś bezpieczeństwo wiernych! W dniu pielgrzymki kierowców na Jasną Górę przybyły też pielgrzymki: bankowców, rodzin osób powołanych i wspierających powołania, młodzieży akademickiej i krótkofalowców. Panienka była czujna, bo nie doszło do kolizji.

 

Księża w Woli Gułowskiej, gmina Adamów, województwo lubelskie, dnia 3 maja, po świętowaniu Dnia Strażaka, odprawiali mszę świętą o godzinie 16:00 pijani. Jeden z księży w trakcie picia z kielicha zwymiotował na ołtarz. Dziś dnia 5 maja na każdej mszy świętej owy kapłan przepraszał za swoje zachowanie i prosił o wybaczenie” – napisano w donosie który trafił do Radia ZET. Rzecznik Kurii Diecezjalnej w Siedlcach potwierdził, że doszło do spożycia alkoholu, ale „to nie był stan nietrzeźwości całkowity, tylko po prostu rzeczywiście był zauważalny”. Pomroczność jasna jest zaraźliwa.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.