Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 20/2018
Autor:

Dariusz T., wikariusz z parafii w Gorzowie Wielkopolskim, uprawiał na plebanii marihuanę. Podszedł do sprawy profesjonalnie: sadzonki umieścił w szafie, w której zamontował lampy, aby cały czas oświetlały rośliny. Sadzonek było 20. Dużo? Zależy, jak na to spojrzeć. Prokuratura postawiła duchownemu zarzuty nie za uprawę, lecz za dzielenie się maryśką z innymi. Ksiądz dzielił się zresztą nie tylko ziołem, ale także tabletkami ecstasy. Biskup diecezjalny nakazał księdzu, aby nie odprawiał mszy, nie spowiadał i nie uczył religii. I to jest oburzające w tej całej sprawie. Gdyby gorzowski wikary kogoś zmolestował – zostałby najwyżej przeniesiony do innej parafii.

 

W leśniczówce w Brzezinach koło Gliwic policja odkryła nielegalne przyłącze prądu oraz 60 l spirytusu bez akcyzy. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że leśniczówka od dwóch lat należy do ks. Mikołaja Skawińskiego. Miał parę groszy, była okazja, to kupił. Co do nielegalnego przyłącza prądu – ksiądz nie potrafi znaleźć wyjaśnienia. Mieszkali w leśniczówce wcześniej różni ludzie, to na pewno oni. Poza tym leśniczówka jest otwarta dla wszystkich, ktoś mógł wejść i prąd przyłączyć. Jeśli zaś chodzi o spirytus – sprawa jest prosta. Ksiądz był świadkiem, jak ukraiński kierowca zahaczył samochodem o auto pewnej kobiety. Ukrainiec prosił, żeby nie wzywać policji. Kobieta żądała za naprawę 2 tys. zł, ale Ukrainiec tyle nie miał. Ksiądz wyłożył pieniądze z własnej kieszeni. W podzięce Ukrainiec zostawił mu spirytus. Potem jeszcze dowiózł kolejną partię. I teraz za dobroć księdza czepia się go prokuratura i skarbówka.

 

Mieszkańcy Irlandii proszą Polaków o szturm na ich kraj. Szturm ma być modlitewny. 25 maja w Irlandii odbędzie się referendum w sprawie legalizacji aborcji. Ks. Marius O’Really nagrał specjalny film i umieścił go na YouTube, w którym informuje, że referendum „zostało wymuszone przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Unię Europejską, miliarderów z Ameryki i przez irlandzkich polityków”. Jeśli Irlandczycy powiedzą w referendum tak, to będzie to „wspaniałe zwycięstwo dla diabła”. Ks. O’Really zwraca się do Polaków, gdyż „wspaniałe rzeczy dzieją się w Polsce. Widzimy to z Irlandii. Chcemy Wam za to podziękować, chcemy Was zachęcić, byście postępowali tak dalej, wciąż dając wspaniałe świadectwo i przykład”.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.